Karmy dla kotów - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


Karmy dla kotów

Zwierzęta Kot zaraz po pisie znajduje się na pozycji przyjaciela człowieka. Mamy wiele ras kotów min koty perskie, tureckie, europejskie , sfinksy i syjamskie. O kotach mamy wiele przysłów min spada na cztery łapy dziewięć żyć kota itd. Koty były znane już za czasów starożytnych rzymian były symbolem nieśmiertelnej świętości ale wywodzą się z Egiptu znano je tam już ponad 4000 lat p.n.e. . Niektórzy nie lubią kotów twierdząc że są fałszywe i może maja racje bo były przypadki że kot zagryzł własnego właściciela. Kot jest tak samo kojarzony jak pies ale różni się jedną rzeczą do tej pory nie dał się nikomu całkiem udomowić . Koty chodzą własnymi ścieżkami trzymanie w domu wiąże się z częstym zmienianiem ich kuwety ponieważ odchody kocie maja bardzo nieprzyjemny i trwały zapach który ciężko wyplenić. Okres godowy kotów odbywa się na przełomie lutego i marca koty mogą mieć nawet 4 / 5 kocięta. Przesądy mówią że jeśli przyśni się nam kot to spotkamy kogoś fałszywego i negatywnie nastawionego. W dawnych czasach za to że ma się czarnego kota palono na stosie a dzisiaj to wystarczy tylko splunąć przez lewe ramię.

Prawie każde schronisko dla zwierząt w Polsce jest niestety przepełnione i dlatego biedne bezdomne psy i koty, ponieważ te właśnie zwierzaki są najczęściej spotykanymi zwierzętami w różnych schroniskach, mają w schroniskach mało komfortowe warunki bytowe, cierpią czasem nawet głód i choroby, co jest dla nich strasznym przeżyciem. Klatki są przepełnione i z tego powodu zwierzęta często same się nawzajem okaleczają. Dlatego można śmiało powiedzieć, że zwierzęta ze schronisk żyją w koszmarnych dla siebie warunkach. Co więcej wiele schronisk dla zwierząt boryka się z problemami kadrowymi, ponieważ wolontariuszy w dzisiejszych czasach jest bardzo niewielu, a ludzie posiadający rodziny nie chcą pracować za tak niskie płace. Dlatego też pracownicy schronisk z reguły bardzo się cieszą kiedy ktoś zdecyduje się przygarnąć do siebie takiego zwierzaka, za co nie pobiera się opłat, ewentualnie można przeznaczyć jakąś symboliczną darowiznę na schronisko, która jako tako nie jest opłatą za zwierzę, ponieważ nie mogą oni zwierząt sprzedawać według prawa.

Dzieci tak bardzo nalegały, że wreszcie te stworzonka pojawiły się w naszym domu. Nie jesteśmy z tego zadowoleni, ale przynajmniej dzieci się cieszą. Z obecności rybek dzieci jednak cieszą się zwykle tylko do jakiegoś czasu. Szybko orientują się, że patrzenie na nie jest nudne. Rybki nie można przytulić, nie można jej dotknąć i nie reaguje na to, co do niej dziecko mówi. Czasami dzieci bardzo się denerwują i nie chcą już na rybki patrzeć. Oczywiście ni zabijemy tych stworzeń, ale trzeba coś zrobić, by dziecko nadal było zainteresowane rybkami i by nie wymyśliło sobie nowego zwierzątka. Można malucha zaangażować w opiekę nad rybkami. Niech bierze udział w sprzątaniu akwarium i wymianie wody. Niech wydziela odpowiednią ilość pożywienia, sprawdza warunki. Powiedzmy też, że rybki go słuchają, więc bez dąsów może do nich mówić, one odpowiadają, tylko że robią to na swój sposób i czasami trudno to dostrzec. Musimy dzieci na nowo zaciekawić, by nie chciały rybek zamordować w swojej złości, urozmaicajmy też od czasu do czasu wygląd tego akwarium, może też warto dokupić nową rybkę?

Tagi: schronisko,ryba,akwarium | Mapa strony