Broń na niedźwiedzie - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Broń na niedźwiedzie

Zwierzęta Wśród wielu ras psów myśliwskich na szczególna uwagę zasługuje karelski pies na niedźwiedzie. Rasa ta swoja nazwę wzięła z Karelii (skandynawskiej krainy) w której w XIX wieku polowano na niedźwiedzie. Karelskie psy cechują się niezwykłą odwagą. Bez cienia lęku atakują grubą zwierzynę (mimo, że same nie są zbyt dużych gabarytów). Przed wojną tę rasę wykorzystywano do polowań na wilki, żbiki i niedźwiedzie. W obecnych czasach Skandynawowie z psami mającymi swój rodowód w Karelii poluje się głównie na łosie. Ciekawostką jest fakt, że te nieustępliwe i niezwykle zawzięte psy są bardzo łagodne dla ludzi. Co ważne - są to psy niebywale wrażliwe na traktowanie ich przez właścicieli, bardzo mocno przezywające wyrządzana im krzywdę. Jeśli jednak właściciel dobrze traktuje Karelskiego psa na niedźwiedzie, to zyskuje niesamowicie wiernego i oddanego przyjaciela. Znane są przypadki, kiedy karelskie psy ratowały życie swoich panów podczas ataków rozwścieczonych dzików, niedźwiedzi, a także mniejszych watach wilków.

Jak w każdym żywym organizmie i u zwierzątek domowych trzeba starannie dbać o higienę. Jednak z podstawowych elementów takiego dbania jest oczywiście kąpiel. Jednakże musimy wykluczyć w tej sytuacji rybki akwariowe, ponieważ one ciągle, co z resztą jest im potrzebne do przeżycia, są zanurzone w wodzie, co uniemożliwia ich kąpiele. Jeśli chodzi o resztę zwierząt domowych, które wymagają od czasu do czasu kąpieli nie powinniśmy przesadzać z częstotliwością takich kąpieli, ponieważ jak ze wszystkim, z czym się przesadza możemy zaszkodzić naszemu zwierzęciu. Jeżeli chodzi o pieski to nie powinny być również kąpane w szamponie dla ludzi. Został wyprodukowany specjalny szampon dla piesków i go powinniśmy używać. Pielęgnacja poprzez kąpiele na pewno poprawi wygląd estetyczny naszej pociechy. Z ładniej wyglądającym zwierzakiem chętniej pokażemy się publicznie i będziemy dumniejsi niż zazwyczaj. Kąpiel jest istotnym punktem w życiu człowieka i nie zapominajmy, że dla zwierzaków też jest ważna.

Bardzo częstym pojawiającym się problemem ze zwierzętami domowymi jest brak możliwości właściwego ulokowania podczas wakacji, a prostszym językiem mówiąc po prostu nie mamy, co z nimi zrobić, kiedy rodzinnie wyjeżdżamy przykładowo w góry, chociaż problem nie zmienia oblicza, kiedy wyjeżdżamy nad morze, bo w dalszym ciągu nie ma gdzie zostawić na przykład pieska. Jednym z wyjść jest oczywiście wybranie takiego miejsca wakacji gdzie możemy udać się z naszym zwierzątkiem, jednakże nie zbyt wielu takich miejsc, a poza tym wielu ludzi po prostu chce odpocząć i nie chcą brać na siebie kolejnego obowiązku związanego z pilnowaniem zwierzęcia. Jednym z kolejnych rozwiązań jest oddanie zwierzaka do hotelu dla zwierząt i odebranie go po powrocie z wakacji. Niestety bardzo często ludzi nie jest stać na taki hotel i zwierzaki zostają porzucone i zapomniane przez właścicieli. To jest największy błąd, jaki może popełnić nieświadomy człowiek. Wyrządzamy niewyobrażalnie wielką krzywdę naszemu pupilkowi.

Tagi: dom,krzywda,wakacje | Mapa strony