Pokarm dla chomika - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


Pokarm dla chomika

Zwierzęta Chomiki to ssaki których natura nie obdarzyła aktywnością w dzień przeważnie śpią a nocą trochę ożywają robią się bardziej aktywne. Często myją sobie przednie łapki i pielęgnują w ten sposób swoje futerko, które utrzymuje ich ciepło, Chomiki chomikują pokarm polega to na przetrzymywaniu pokarmu w policzkach na tzw. "czarną godzinę" mają to w naturze aby gromadzić zapasy. Kiedy czuja się zagrożone nadymają torebki policzkowe a nawet staja na dwóch łapkach a czasem przewracają się udają martwego. Odnośnie rozmnaża to są bardzo płodne zdolne do zapłodnienia są już chomiki jedno lub dwu miesięczne ciąże trwają ok. trzech tygodni a w jednym porodzie można spodziewać się od 4 do 12 chomiczków. A w ciągu jednego roku samica może mieć nawet kilka miotów. Wzrok chomika nie jest zbyt ostry natomiast słuch ma dość niezły można nawet określić że dobry natomiast węch ma doskonały. Chomiki maja też wąsy po obu stronach pyska pomagają im na rozpoznawanie otaczającej przestrzeni co zastępuje im słaby wzrok.

Kiedy osoba dorosła decyduje się na kupno kota lub psa, może jak najbardziej przygarnąć zwierzę ze schroniska dla zwierząt, choć na to decyduje się tak naprawdę niestety niewiele osób. Dzieje się tak dlatego, że pensjonariusze schronisk są bardziej kłopotliwi, po pierwsze futrzaki mogą być chore o czym nawet pracownik schroniska może nie wiedzieć, a po drugie takie psy czy koty często mają problemy na tle psychicznym. Ale jak już się ktoś decyduje żeby przygarnąć zwierzę ze schroniska, obojętnie czy jest to malutki szczeniak czy dorosły pies, chociaż te pierwsze mają dużo większą szansę na znalezienie nowego domu niż stare psy, powinien zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności jaką bierze na swoje barki. Nie można przygarnąć czy nawet kupić zwierzęcia pod wpływem impulsu czy marudzenia dzieci, ponieważ takie zwierzaki bardzo często nie znajdują tam swojego prawdziwego domu, choć nie jest to oczywiście regułą. Ale należy pamiętać że zwierzę to także żywe stworzenie i nie wolno się nim bawić.

Jeśli decydujemy się na zakup żółwi, lepiej wcześniej dowiedzieć się nieco o tych stworzeniach. Dość powszechne są wypadki zakopywania żywych żółwi, bo rzadko kto wie, że niektóre gatunki zapadają w sen zimowy. Niestety i tak dramatyczne wypadki mają miejsce, aby ustrzec się przed tego rodzaju wpadkami, warto zorientować się jak mogą się zachowywać zwierzęta, które chcemy hodować w naszym domu. Można kupić specjalne przewodniki opisujące styl życia i cechy charakterystyczne żółwi, pamiętajmy, że dzielą się one na kilka gatunków, które są dość zróżnicowane. Dzięki temu dowiemy się jakie warunki musimy stworzyć tym zwierzętom i pokażemy, że nie chodzi nam tylko o to, by postawić w domu dekorację, ale przede wszystkim o dobro zwierząt, które chcemy hodować. Żółwie są dość kłopotliwe, trzeba im często zmieniać wodę i zapewnić odpowiednie nasłonecznienie i pokarm. Nie tak łatwo się nimi opiekować. Niektóre gatunki bardzo szybko rosną, więc trzeba cały czas modyfikować ich otoczenie, przy tym żyją dość długo, więc zastanówmy się nad ich zakupem.

Tagi: żółw,praca,schronisko | Mapa strony