Chomiki - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Chomiki

Zwierzęta Chomiki to zwierzęta należące do gryzoni. Charakteryzują się tym, że mają jedną wargę rozciętą, która nadaje im charakterystyczny wygląd, i dużymi policzkami. Chomiki to zwierzęta, które lubią gromadzić zapasy w postaci ziarna, nasion na okres zimy. Jeśli ktoś nazywa drugiego człowieka chomikiem, to ma na myśli, że zbiera różne rzeczy na zapas, często nie potrzebnie, aby mieć świadomość posiadania, w razie wypadku. Dzieci, zresztą nie tylko lubią hodować chomiki, zwykle trzymane są w klatkach, trzeba dbać o ich czystość, wymieniać trociny, karmić nasionami, ziarnami zbóż. Dobrze jest zaopatrzyć zwierzątko w gałązkę, aby mogło ją sobie obgryzać, w ten sposób dba o swoje uzębienie. Chomiki są z rodziny myszowatych przypominają trochę mysz, lub szczura, mają tylko różnokolorową sierść. Mogą mieć na przykład białe w brązowe łatki. Chomiki często mają umieszczane w swych klatkach, kółko, obrotowe, do którego wchodzą i szybkim tempem biegają, w raz z ruchem nóżek, kółko się porusza i tym samym dbają o sprawność ruchową.

Czasami ludzie kupują zwierzęta, bowiem mając rodzinę i dzieci, ich potomstwo po prostu błaga o to, by kupić im pieska czy kotka. Innym razem zwierzęta domowe znaleźć można w domu wielu ludzi, którzy po prostu są samotni i potrzebują towarzystwa, bowiem nie dane im było jeszcze spotkać kogoś bliskiego, bądź zostali niemiło doświadczeni przez los. Tak czy inaczej, zwierzęta domowe są bardzo dobre dla towarzystwa każdego, bez względu na to jaki jest powód ich trzymania w domu czy tak zwanego hodowania. Potrzeba obcowania ze zwierzętami nie wzięła się przecież znikąd. Ludzie nie są samotni od teraz, od niedawna, ale takie uczucia znajduje się wśród nich od dawien dawna, zatem zapewne pewnego dnia zauważając, że zwierzęta mogą byś dla nich wspaniałym towarzystwem, po prostu zaczęli je udomawiać. Oczywiście udomawianie zwierząt ma swoje źródło bardziej w sferze potrzeb gospodarczych, ale to, że trzyma się je po prostu dla towarzystwa również jest bardzo często spotykane. Zwierzęta domowe spotykane są coraz częściej i tak naprawdę ich różnorodność jest bardzo duża i coraz bardziej zaskakująca.

Kot to jedyne ze zwierząt, które jak mówi popularne powiedzenie, dysponuje aż siedmioma życiami. Każdy kto ma, lub kiedykolwiek miał w domu kota wie jak niezwykłe to zwierzę. Ma swój charakterek i często go nam okazuje. Doskonale pamięta kto poddaje mu najsmaczniejsze kąski, a kto nie pozwala mu wylegiwać się na kanapie. Swój charakterek objawia nam na wiele różnych sposobów. Dlatego kot w domu to wielkie wyzwanie. Już pierwszego dnia zbada całe swoje terytorium, pokaże które miejsca najbardziej lubi, a gdzie nie będzie przesiadywał. To bardzo ważny moment, kota trzeba dobrze obserwować w tych pierwszych dniach i dojść z nim do kompromisu ponieważ później ciężko będzie wyegzekwować jakąś zmianę. Musimy się przygotować na naruszenie stojących na podłożu kwiatków, może się nam zdarzyć podrapany mebel i wywrócone bibeloty. Należy pamiętać, że kotek musi ścierać swoje pazurku i odpowiednie miejsce do tego trzeba mu zapewnić, musi mieć kuwetę i lubi czasem pobrykać, więc musi mieć odpowiednią przestrzeń. Ale wszystkie te niedogodności wynagrodzi nam gdy usiądzie na kolanach, wtuli się w nas i słodko zamruczy.

Tagi: charakter,spotkanie,dziecko | Mapa strony