Choroba kota - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Choroba kota

Zwierzęta Bardzo groźną chorobą, która zagraża życiu kota jest wścieklizna. Nie da się jej wyleczyć, dlatego nie wolno zapominać o szczepieniach ochronnych. Źródłem zakażenia są lisy i jenoty. Kolejną chorobą zakaźną jest koci katar. Jest przenoszony przez zakażone zwierzęta albo przedmioty. Głównym objawem jest obfity wyciek wydzieliny z nosa. U niektórych osobników choroba atakuje również oczy i pyszczek. To bardzo poważna choroba, dlatego gdy u kota pojawią się takie objawy, trzeba niezwłocznie zabrać go do weterynarza. Podrażniona śluzówka może być też objawem chlamydiozy. Przy podejrzeniu tej choroby należy zachować ostrożność i myć ręce każdorazowo po dotykaniu kota. Niektórzy uważają, że pchły są niegroźne dla zdrowia kota. Nic bardziej mylnego! Pchły przenoszą różne pasożyty, między innymi tasiemca. Warto kupić przeciwpchelną obrożę i kąpać zwierzaka przy użyciu specjalnych preparatów. Niekiedy zwierzę ma uczulenie, na taki specyfik, dlatego trzeba mieć się na baczności, czy nie wystąpi u niego reakcja alergiczna. W przeciwnym razie, właściciel zaszkodzi zamiast pomóc swojemu pupilowi.

Kot japoński bobtail należy do kotów krótkoogonowych. I właśnie z angielskiego bobtail oznacza krótko obcięty ogon. A skąd się wziął ten krótki ogon? Otóż jest on wynikiem mutacji spowodowanej ujawnieniem się genu recysywnego. Jeżeli chodzi o odmiany kota japońskiego to można wyodrębnić kilka jego odmian. Po pierwsze koty te mogą mieć kolor biały. Inne umaszczenia to czarne, rude, dwubarwne, szylkretowe i tak zwane mi-ke, czyli łaciate. Łaty mogą występować na głowie, ogonie i nogach. Zdarza się, że rasa ta występuje jeszcze w innych kolorach. Za to jakie mają oczy zależne jest od tego jakiego koloru mają futerko. Koty te linieją nieznacznie. Jednak tak czy siak zaleca się regularne szczotkowanie tej rasy. Kot japoński bobtail charakteryzuje się dosyć silnym charakterem. Jest to rasa bardzo uczuciowa i lubiąca zabawy. Dodatkowo lubi towarzystwo innych zwierząt. Są to koty bardzo zwinne, ale jednocześnie także bardzo hałaśliwe. Lubią kontakty z ludźmi, dzieci tolerują i nie przeszkadzają im.

Czasami wydaje nam się, że każdy je bezwarunkowo lubi. Przecież zwierzęta są takie fajne i milusie. Jednak taka opinia jest błędna. Jest wiele osób, które nie lubią zwierząt. Mamy przecież ludzi, którzy boją się psów, nawet małego yorka nie wezmą na ręce, bo tego nie tolerują. Mogą nie mieć żadnych alergii czy innych kłopotów zdrowotnych związanych ze zwierzętami, ale ich po prostu nie cierpią. Nie lubimy też zwierząt brzydkich. Nie podobają nam się oślizgłe węże i jaszczurki, no i oczywiście myszy i szczury. Te zwierzęta zawsze będą się niektórym osobom kojarzyły z czymś bardzo nieprzyjemnym. Dlatego nie każdy decyduje się na to, żeby mieć w domu jakieś zwierzątko. Czasami nawet mała rybka sprawia nam wiele problemów, więc z tego rezygnujemy. I chociaż może niektórzy kochają bezwarunkowo wszystkie zwierzątka, to są tacy, którzy ich po prostu nienawidzą. Zwierzęta przecież brudzą i nie potrafią po sobie sprzątać, dla niektórych osób jest to wprost nie do zniesienia.

Tagi: osoba,choroba,objawa | Mapa strony