Co je kot - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Co je kot

Zwierzęta Odpowiednie jedzenie jest niezbędne, aby kot dobrze się rozwijał i nie chorował. Musi mieć pokojową temperaturę i być pokrojone na drobne kawałki, by kot się nie zadławił. Do picia warto mu dawać świeżą wodę. Istnieje stereotyp, że koty powinny pić mleko. Nie jest to zgodne z prawdą. Koty rasowe wręcz nie powinny dostawać mleka, ponieważ ich organizm go nie trawi. Większą część kociego jadłospisu powinno zajmować różnego rodzaju mięso. Koty lubią zwłaszcza pierś z kurczaka i mięso rybie. Na organizm kota korzystnie wpływa również kurze żółtko. Powinno być jednak podawane w niewielkich ilościach. Odpowiednie mikroelementy i witaminy zawierają różnego rodzaju gotowe karmy przeznaczone dla kotów w różnym wieku. Na polskim rynku jest obecnie ogromny ich wybór. Rasowe koty, zwłaszcza persy potrzebują dodatkowych preparatów wzmacniających. Warto skonsultować się z weterynarzem i zapytać o konkrety. Lepiej jest zapobiegać dbając o odpowiednie pożywienie dla kota, niż później leczyć i patrzeć jak zwierzątko jest osłabione i cierpi.

W naszym domu możemy hodować różne rodzaje zwierząt. Jeśli ktoś nie chce psa czy kota, może wybrać coś znacznie mniejszego. Możemy zdecydować się na rybki albo żółwia. Dzieci uwielbiają także chomiki, bo można się do nich poprzytulać i wyglądają po prostu uroczo. Jeśli jednak damy się namówić na to, żeby jakieś zwierzęta w naszym domu zamieszkały, to trzeba dzieci uprzedzić, że będą musiały się nimi opiekować, żeby wszystko nie było tylko i wyłącznie na naszej głowie. Dzieci powinny się dowiedzieć, że zwierzęta to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim dużo obowiązków, które trzeba wypełniać. Zanim zdecydujemy się na kupno jakiegoś zwierzaka z sierścią, trzeba się zorientować czy dzieci nie mają alergii. Ponieważ potem rozstanie jest bardzo bolesne i dla maluchów i dla psa, który zdążył się przywiązać. Dlatego lepiej nie ryzykować. Zwierzęta ożywiają dom i czynią go jeszcze bardziej rodzinnym, ale potrafią też nieźle nabałaganić, więc wszystko trzeba wziąć pod uwagę.

Kot burmski nazywany jest też często kotem burmańskim. Pochodzi z Birmy, gdzie był hodowany przez mnichów na kota świątynnego. Niektórzy opowiadają, że każdy nowy mnich otrzymywał kota na wychowanie. Cechą charakterystyczną tych kotów jest fakt, że mają one niezwykle dziwne i oryginalne brwi, które sprawiają, że wygląda to jakby ten kot miał cały czas otwarte oczy. Rasa ta doszła już do Polski, ale nie jest ona w naszym kraju jakoś specjalnie popularna. Jeżeli natomiast chodzi o cechy kota burmskiego to jednoznacznie trzeba powiedzieć, że jest to kot niezwykle przyjazny z człowiekiem. Idealnie nadaje się do rodzin, gdzie są już inne zwierzęta i to zarówno inne rasy kotów jak również psy. Rasa ta bardzo dobrze odnajdzie się również w domu, gdzie są małe dzieci. A mianowicie trzeba sobie zdawać sprawę, że koty burmskie nie znoszą samotności. Są niesamowicie spokojne i wprost idealnie nadają się do życia domowego. Dodatkowo bardzo lubią zabawę - przede wszystkim aportowanie i wszelakie zasadzki.

Tagi: organizm,mięso,wybór | Mapa strony