Czarne koty - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Czarne koty

Zwierzęta Kot jest częstym towarzyszem samotnych studentów albo par, które mogą sobie pozwolić na wynajęcie mieszkania.Z wielu względów kot jest dla studenta jednym z lepszych i łatwiejszych w utrzymaniu towarzyszy. Dobrze znosi dłuższe okresy samotności, gdy pan lub pani przesiadują godzinami w uczelnianych salach wykładowych i laboratoriach. Nie wymaga wyprowadzania z domu i szybko da się po nim posprzątać. Z wyżywieniem też nie ma kłopotu - przeciętnemu, przywiezionemu z jakiejś działki kociakowi wystarcza karma kupiona w osiedlowym sklepiku i miska wody do picia.Koty najczęściej trafiają do studentów ze schronisk albo przez przypadek: komuś urodziły się kocięta i nie bardzo ma co z nimi zrobić, gdzieś na słupie wisiało ogłoszenie z uroczym zdjęciem albo też samotne kocię przypałętało się podczas wycieczki w podmiejskie okolice Rzadko stanowią kość niezgody między studentami i właścicielami mieszkań, bo z zasady są nieinwazyjne. Zaopatrzone w drapak uczą się nie ruszać mebli, nie hałasują i nie brudzą. Przez większą część dnia i tak śpią.Ciekawy jest fakt, że dwie trzecie studenckich kotów ma barwę przynajmniej w głównej mierze czarną.

Chomik to bardzo oryginalne zwierzątko.W dzień słabo widzi, śpi, odpoczywa, za to nocą zaczyna się sielanka. Biorąc pod uwagę, że jest to stworzonko bardzo ruchliwe i aktywne fizycznie, decydując się na posiadanie chomika, należy zapewnić mu odpowiednie warunki-duża klatka, kołowrotki, drabinki i różne zabaweczki, aby nasz maluszek czuł się jak najlepiej w swoim mieszkanku.Chomik ma bardzo mięciutkie futerko i chyba to, że jest taki malutki sprawia, że wszyscy się w nim zakochują. Należy jednak pamiętać, że chomik jest gryzoniem, toteż trzeba uważać, by nas nie ugryzł(może to naprawdę boleć).Takiemu zwierzątku należy również zapewnić coś do tępienia swoich ząbków, one muszą się ścierać. Może to by kawałek drewna. W klatce chomika powinna znaleźć się ściółka, trociny i siano. Ważne jest by chomik miał "domek", w którym będzie spał i czuł się bezpiecznie. W jednym z kącików klatki należy zrobić miejsce, by miał gdzie załatwiać swoją toaletę. Chomik je warzywa, owoce, gotowane jajka, sery biały i żółty, pije wodę a od czasu do czasu mleko.

Dziecko musi wiedzieć, że zwierzę to nie zabawka.Każdy rodzic musi liczyć się z tym, że jego pociecha prędzej, czy później, zacznie marzyć o własnym zwierzątku domowym. Wówczas mama i tata stają przed nie lada dylematem: zgodzić się na kaprys malucha, czy nie, a jeśli tak, to jakie zwierzę będzie najbardziej odpowiednie. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dziecko jest już na tyle dojrzałe, żeby zrozumieć konieczność zajmowania się pupilem codziennie, bez względu na humor. Należy nauczyć córkę, czy syna, że zwierzę to nie zabawka, trzeba je karmić każdego dnia, sprzątać po nim oraz zapewniać inne jego potrzeby, nawet gdy urośnie, czy zestarzeje się, a wiec nie będzie już tak śliczne i interesujące, jak na początku. Piesek, czy chomik nie mogą być traktowane, jak lalki, czy misie i warto przeprowadzić z dzieckiem na ten temat rozmowę, jak tylko zacznie sugerować, że marzy o zwierzątku - zanim jeszcze pojawi się ono w domu. W innym wypadku szybko może się okazać, że sami sobie dorzuciliśmy kilka nowych obowiązków.

Tagi: chomik,zwierzę,dziecko | Mapa strony