Dachowiec czy rasowy - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Dachowiec czy rasowy

Zwierzęta Barierą nie do pokonania dla wielu osób, które chciałyby posiadać rasowego kota, okazują się znaczne koszty finansowe. Chodzi nie tylko o cenę zakupu, ale również późniejsze wydatki na specjalną karmę, okresowe szczepienia. Dochodzą do tego częste wizyty u weterynarza, ponieważ rasowe koty są na ogół bardziej wrażliwe i częściej chorują, na przykład na raka wątroby, czy też wodobrzusze. Cena zakupu kota z rodowodem to, co najmniej 1200 złotych. Rasowe koty bez rodowodu, można kupić sporo taniej. Nie należy jednak zapominać, że trzeba je otoczyć szczególną opieką. Jeśli nie stać kogoś na takie wydatki, warto pomyśleć o pospolitym dachowcu. Aby posiadać takiego kota, wystarczy popytać wśród znajomych, albo udać się do najbliższego schroniska. Można go karmić zwykłym domowym jedzeniem. Gdy zapewni się mu odpowiednią opiekę, rzadko choruje, przywiązuje się do właściciela i okazuje mu swoją sympatię. Takie koty, spędzają dużo czasu na dworze, dlatego trzeba pamiętać o regularnym odrobaczaniu i stosowaniu szamponów przeciwpchelnych.

Koty kartuski to rasa kotów domowych pochodzenia francuskiego. Pewną ciekawostką może być fakt, że między innymi właścicielami tych kotów były takie wielkie osobistości jak powieściopisarka Colette czy francuski prezydent Charles de Gaulle. Jest to rasa kotów, która miauczy naprawdę bardzo rzadko, ale w zamian bardzo często mruczy. Są to koty, które tak naprawdę przywiązują się do jednego właściciela. Dodatkowo są to koty, które umieją współmieszkać z innymi zwierzętami a także jak najbardziej tolerują małe dzieci. Nie należą do tych ras, które są zazdrosne o małe dzieci czy innych domowników. Inną ciekawostką może być fakt, że koty te są wyjątkowo inteligentne i bardzo szybko uczą się takich sztuczek jak włączanie radia czy otwieranie zamków drzwi. Śmieszną rzeczą może być fakt, że koty te umieją tak samo aportować jak psy. Zresztą cechuje je bardzo duży refleks i szybkość. Natomiast jeśli chodzi o ich wygląd zewnętrzny, to są one niezwykle podobne do kota brytyjskiego krótkowłosego.

Żeby obejrzeć lwy leżące na piasku wcale nie trzeba wyjeżdżać do Afryki. W Polsce są specjalne zoo safari, w których możemy obejrzeć niesamowite gatunki zwierząt. Tuż na wyciągnięcie naszej dłoni znajdują się lwy. Oczywiście oddzielone od ludzi płotem i innymi zabezpieczeniami, chociaż są łagodne i nie wygląda na to, żeby chciały zrobić komuś krzywdę. Możemy także podziwiać małpy różnego rodzaju oraz papugi. Czasami można trafić nawet na tygrysa i podziwiać jego piękne futro. Dość dużo tam strusi i innych ciekawych ptaków. Strusie często mają dużo swobody, więc może się tak zdarzyć, że będą chciały wsadzić głowę do wnętrza naszego samochodu. Lepiej, zatem zamknąć okna i jechać ostrożnie. Zazwyczaj w zoo safari część trasy trzeba pokonać samochodem, a resztę pieszo. Na końcu możemy się posilić jakimś obiadem w restauracji, a dzieci mogą się pobawić w wesołym miasteczku czy na placu zabaw. Dzięki takiej wycieczce dzieci mają szansę zobaczyć lwy, małpy, strusie i inne ciekawe zwierzęta, z którymi nie mają na co dzień styczności.

Tagi: kot,właściciel,zakup | Mapa strony