Dostojeństwo kota - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Dostojeństwo kota

Zwierzęta Jedną z najpiękniejszych ras jest Maine Coon. Koty, które do niej należą charakteryzują się dużą wielkością i pięknym, grubym ogonem. Ich rodowód sięga Ameryki Północnej. Koty syberyjskie, jak wskazuje sama nazwa, pochodzą z Syberii. Mają potężne łapki, kępki sierści między poduszkami na łapkach i obfite owłosienie na całym ciele. Ojczyzną kotów brytyjskich jest Wielka Brytania. Ich znakiem charakterystycznym są: krótka szyja i uszy, krępa budowa ciała, krótka sierść. Koty bengalskie powstały w wyniku skrzyżowania kotów domowych z nieudomowionymi kotami bengalskimi. Są bardzo żywotne i ruchliwe, a ich sierśc pokrywają orientalne plamki. Wyglądem przypominają nieco dzikie koty. Koty syjamskie pochodzą z Tajlandii. Ich wygląd jest bardzo charakterystyczny. Mają jasne (białe lub beżowe) futerko z brązowymi uszami, łapkami i ogonem. Uroku dodają im piękne niebieskie oczy. Rasą nieco podobną do syjamskiej jest Ragdoll. Koty z tej rasy mają również ciemne uszy, oprawę oczu i ogon. Jednak łapki i reszta ciała są śnieżnobiałe, a ich sierść.

Kot syberyjski jest to rasa kota domowego, która charakteryzuje się tym, że należy do grupy kotów półdługowłosych. Rasa ta jak sama nazwa podpowiada wywodzi się z Syberii. Jest to jeden z najbardziej powszechnych kotów występujących w Rosji. W Polsce hodowla ta rozpoczęła się stosunkowo niedawno, a mianowicie dopiero w roku 1989. Czym się charakteryzują koty syberyjskie? Otóż rasa ta jest bardzo ruchliwa, żywiołowa i z bardzo dużym temperamentem. Dodatkowo koty te są bardzo przyjacielskie i uczuciowe. Uwielbiają odpoczywać na wysokich szafkach i półkach. Dzieje się tak dlatego, że bardzo uwielbiają się wspinać i skakać z dużych wysokości. Jeżeli chodzi o ich wygląd zewnętrzny to mają one szerokie uszy z wystającymi frędzelkami. Oczy natomiast mają lekko skośne. A jeżeli chodzi o ich ogon, to z natury jest on szeroki i mocny u nasady, zwęża się ku końcowi. Dodatkowo ogon ten jest równomiernie puszysty. Kot syberyjski ma dosyć szeroką klatkę piersiową i jednocześnie bardzo mocny i muskularny kark.

Niektóre wielkie miasta mają w swoim obszarze jakieś zoo jedno lub kilka takich placówek. Trzeba koniecznie kiedyś tam się wybrać. Mamy niepowtarzalną szansę, żeby zobaczyć z bliska egzotyczne zwierzęta. Zobaczymy tam słonia z wielkimi uszami i długą trąbą, żyrafę, lwy, czasami nawet hipopotama i pingwiny. Do największych atrakcji należą zawsze małpy, które rozśmieszają każdego swoim niepoważnym zachowaniem. Wycieczka do zoo to także świetna lekcja przyrody dla dzieci. Można postać trochę dłużej przy jakimś zwierzęciu i podpatrzyć jak się zachowuje. Dzieci powinny dobrze zapamiętać wygląd widzianych zwierząt, bo takie wyjście na pewno zrobi na nich ogromne wrażenie. Ale i dorośli ludzie świetnie bawią się w zoo. Można tam spędzić nawet cały dzień, a jeśli wynajmiemy przewodnika, to możemy także wzbogacić swoje informacje z zakresu wiedzy przyrodniczej. Warto zatem wychodzić czasem do zoo, zwłaszcza, jeśli nie musimy nigdzie wyjeżdżać, bo wszystko mamy u siebie w mieście na miejscu.

Tagi: wygląd,charakter,dodatek | Mapa strony