Hotel dla czworonogów - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Hotel dla czworonogów

Zwierzęta W Polsce przybywa bezdomnych psów. W porównaniu z innymi cywilizowanymi krajami Europy, w naszym państwie jest słabo rozwinięta infrastruktura związana z tworzeniem wszelkiego rodzaju schronisk. Skąd tyle psów? Wszystko wiąże się z nieodpowiedzialnością ludzi biorących pod swój dach zwierzęta. Często bywa tak, że mały pies jest ładny, urokliwy - słowem - słodki jak cukierek. Kiedy jednak zwierze dorasta, to powoli staje się większym utrapienie. Trzeba go systematycznie wyprowadzać, więcej je i niestety - nie ma już tak słodkiego wyglądu. Wielu Polaków psów się pozbywa, smutne jest to zwłaszcza, że nie poszukuje się przy tym innego domu dla naszego czworonoga ten bowiem najzwyczajniej na świecie wędruje "na śmietnik" i dziką ulicę. Wielu z nas pozbywa się psów wyjeżdżając na wakacje nie mając z kim zostawić naszego "przyjaciela". Trudno wyobrazić sobie większą głupotę w argumentacji. Szczególnie boli taki fakt w obecnych czasach, gdzie niemal w każdym większym mieście są hotele dla zwierząt, w których nasz milusiński może pobyć kilka dni na bardzo dobrych warunkach. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem przed podjęciem drastycznej decyzji o pozbyciu się psa z naszego życia.

Kolejnym ważnym aspektem, jaki stawia nam los przed nosem w kwestii posiadania zwierzątka domowego to oczywiście jego wychowanie. Źle wychowane lub wale nie wychowane zwierze będzie nam dostarczało jedynie samych problemów. Co bardzo często jest powodem zrezygnowania przez właściela, czyli w tym przypadku człowieka z trzymania takiego zwierzaka w domu. Najczęstszym miejscem, do którego trafiają takie niesforne zwierzęta jest schronisko. Niestety w tej chwili większość schronisk jest przepełniona i staje się wielki problemem pomieszczenie tych wszystkich biednych stworzeń. Człowiek powinien zrozumieć, że zwierzątko to nie są jakieś stare rękawiczki czy zwykły przedmiot, który jak nie będzie pasował czy się znudzi może zostać wyrzucony. Zwierzątko to organizm żywy, które ma swoje uczucia i pamiętajmy o tym, że możemy wyrządzić my krzywdę, której nie zapomni do końca życia. Może, ale jednak nie musi przez to stać się bardzo agresywny i atakować innych ludzi w swoim najbliższym otoczeniu.

Wyjeżdżając na wakacje, zabierzmy ze sobą swojego pupila. Taka wycieczka może nas nauczyć wielu nowych rzeczy, przykładowo o jego zachowani i przystosowaniu do nadchodzących nowych warunków bytu. W latach wcześniejszych, wyjazdy ze zwierzętami były większym problem, jednak w obecnych czasach stało się to dość przystępne i raczej nie drogie, dlatego będzie na taką wycieczkę stać stanowczo większy procent wybierających się na wycieczki niż to miało miejsce kilkadziesiąt lat wcześniej. Pierwszym krokiem, jaki będziemy musieli podjąć to oczywiście znaleźć takiego przewoźnika, który umożliwi nam przejazd z naszym zwierzątkiem. Musimy zadbać oczywiście o to, aby zapewnił naszemu stworzonku odpowiednie i humanitarne warunki, ponieważ niektórzy przewoźnicy oferują wysokiej jakości usługi, a tak naprawdę ich oferowane warunki mijają się z prawdą i są tragiczne, nawet dla zwierząt. Podczas długiego lotu, czy to rejsu, musimy oczywiście dostarczyć jakieś pożywienie naszemu, kochanemu zwierzęciu.

Tagi: zwierzę,życie,podróż | Mapa strony