Inne zwierzęta - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Inne zwierzęta

Zwierzęta Pomysłowość studentów nie zna granic i lista ich potencjalnych zwierzątek domowych teoretycznie nie posiada końca.Oryginalni, względnie lepiej uposażeni studenci, często hodują w swoich lokalach różnego rodzaju gady albo pajęczaki. Węże boa, legwany, gekony i czarne wdowy robią już coraz mniejsze wrażenie na znajomych.Rzadziej spotykanymi zwierzątkami są też króliczki miniaturki (widziałam kiedyś studentkę, która wiozła swojego w pociągu w torebce na ramieniu), modne ostatnio fretki czy powoli ustępujące z placu boju świnki morskie. Z popularniejszych gryzoni warto także wymienić myszki (czasem hodowane po prostu jako pokarm dla węży), myszoskoczki, malutkie chomiki dżungarskie, puchate szynszyle i pełne wiewiórczego wdzięku koszatniczki.Mniej wymagający studenci zakładają hodowle patyczaków albo ślimaków. Ustawione w kącie tajemnicze pudła są częstym obiektem zainteresowania znajomych, dlatego też należy je należycie zabezpieczyć przed zgubną dla pupili ciekawością. Dość popularne są też farmy mrówek, składające się z dwóch szybek, pomiędzy którymi w warstwie ziemi te sprytne owady drążą skomplikowane systemy korytarzy.

Papuga to niewątpliwie ptak, który wzbudza w nas wielki zachwyt, ale i zdziwienie. Spotykając się z jakąś domową papugą zadajemy sobie pytanie: "Jak to możliwe?!" Oczywiście chodzi tu o nieco rozmowne papugi. Nie raz po wejściu do sklepu zoologicznego słyszymy słowa jak: "Witaj", albo:" Cześć, mała" .Patrzymy w górę i nie mamy wątpliwości, kto tak do nas mówi. Oczywiście jest to papuga, która ozdabia cały sklep zoologiczny i nadaje mu barw, a także niewątpliwie przyciąga klientów.Papugę można hodować w domu. Do jedzenia należy podawać jej świeże, umyte i obrane owoce i warzywa, a także zielonki i ziarna oraz witaminy. Ważne jest, aby pamiętać o świeżej wodzie dla papugi. Klatka papugi musi być wysoka, a także musi mieć zamocowaną jakąś deseczkę, czy pręt, aby nasza papużka miała gdzie sobie siąść. Pamiętajmy, że papugi bardzo lubią mieć w swojej klatce lusterko, wtedy nie czują się samotne. Aby nauczyć papugę mówić, trzeba poświęcić jej wiele czasu, oraz należy pokochać to nad czym tak pracujemy. Musimy czerpać z tego satysfakcję i przyjemność, by nasza praca się udała.

Zapewnienie właściwych warunków ptaszkom nie jest proste.Wbrew pozorom nie wystarczy kupić małej klatki i zapasu karmy, by ptaszek, czy to kanarek, czy papużka, dobrze czuły się w domu czy w mieszkaniu. Ptak potrafiący ładnie śpiewać, czy powtarzać wyrazy, jest nie lada atrakcją dla dziecka, jednak maluch najczęściej nie jest w stanie samodzielnie sprawować nad nim opieki. Przede wszystkim powinien on co jakiś czas mieć możliwość polatania sobie np. po pokoju. Dziecko może próbować go łapać, a to gwarantuje bałagan w całym domu, o co martwić się będzie oczywiście mama. Także sprzątanie klatki nie należy do rzeczy najłatwiejszych, ptak może przecież uciec, piasek rozsypać się itd. Niemożliwe jest też wzięcie papużki na ręce i przytulenie, a z pewnością znajdą się dzieci, które jednak spróbują to zrobić. A widok ptaka uwięzionego w klatce? Jeśli chcemy rozwijać u dziecka wrażliwość, a nie obojętność na cudzą krzywdę, nie serwujmy mu tego typu widoków. Szybko bowiem pomyśli, że zwierzę służy do dostarczania rozrywki, a jego naturalne potrzeby to sprawa drugorzędna.

Tagi: papuga,ptak,dziecko | Mapa strony