Instynkt drapieżcy - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Instynkt drapieżcy

Zwierzęta Kot należy do gatunku zwierząt drapieżnych. Musimy mieć tego świadomość nawet wtedy, kiedy będziemy decydowali się na "posiadanie" kotka i trzymanie go w domu. Oczywiście zwierzątka takie lubią obcować z ludźmi. Lubia być głaskane i pieszczone, lubią się z nami bawić. Jednak od czasu do czasu nawet u domowych kotków budzi się instynkt drapieżcy - tego chyba nigdy nie da się wyeliminować. Oczywiście ludzi kot domowy nie atakuje, ale możemy się spodziewać, że od czasu do czasu znajdziemy pod schodami domu martwego ptaka, mysz polną, kreta lub inne mniejsze żyjątko. Koty bowiem wciąż lubią polować. Posiadają umiejętności niezwykle cichego poruszania się, wszędzie potrafią wejść i są przy tym szybkie. O pazurach i kłach nie będziemy mówić. Każdy, kto choć raz bawił się z kotem wie, że koty mają się czym pochwalić i... czym pokaleczyć. Kocie pazury potrafią pokiereszować skórę, a rany się stosunkowo długo goją. Oczywiście najwięcej takich problemów jest z małymi kotami, które chcąc się bawić demonstrują cały wachlarz swoich atrybutów. Starsze koty wiedzą, do czego i kiedy ich używać.

Kto ma kota, nie uniknie i walki z przyniesionymi przez niego pchłami. Jak je zwalczyć i w jakie są najskuteczniejsze metody leczenia kotów? Wygrać z pchłami można tylko w jeden sposób - zwalczając je zarówno na naszym chorym czworonogu, jak i na innych zwierzętach z którymi nasz kot ma styczność. Obok całkowitej dezynsekcji mile widziane jest stosowanie leczenie przeciwzapalne i antybakteryjne, aby nie tylko pozbyć się pcheł, ale oszczędzić naszej pociesze ewentualnych zakażeń. Przeciwpchelne lekarstwa przeznaczone dla kotów to zazwyczaj preparaty, które dozuje się na skórę w postaci wcierki, niekiedy aerozol do pryskania. Środki te działają miesiąc czasu, dlatego warto je cyklicznie powtarzać jeszcze na kilka tygodni po pozbyciu się pcheł. Należy uważać, by leki przeciwpchelne jak i przeciwkleszczowe zadozowane naszemu kotu były przeznaczone dla kotów, a nie innych zwierząt. Niektóre bowiem lekarstwa stosowane u innych zwierząt (np. u psów) są tak silnie toksyczne, że mogą nawet naszego kota zabić. Warto więc odwiedzić pobliskiego weterynarza i użyć polecanych przez niego preparatów. Wtedy będziemy mieli pewność, ze naszej pociesze nic złego się nie stanie.

Tureckie angory sprawiają wrażenie czystych i szlachetnych kotów domowych.Tureckie koty angora zawdzięczają swą nazwę miastu Ankara, które dawniej zwane było Angora. Koty te uważa się za przodków kotów perskich. Cechuje je harmonijna budowa ciała i pełne gracji ruchy. Są średniej budowy, ich głowa jest wyraźnie spiczasta. Uszy są w stosunku do głowy duże i niezbyt od siebie oddalone. Oczy mają kształt migdałów. W przypadku tej rasy nierzadko się zdarza, że są one odmiennie zabarwione, jedno ma wtedy kolor niebieski, a drugie bursztynowy. Angory mają smukłe nogi, a tylne kończyny są dłuższe, niż przednie. Łapy są małe i okrągłe. Poduszeczki i nos mają delikatny różowy kolor. Futro jest jedwabiste, błyszczące i delikatne, na brzuchu lekko sfalowane, wyraźnie dłuższe na kryzie. Ogon jest raczej smukły i długi, proporcjonalny do tułowia. Najpopularniejszym kolorem jest biały, jednak występuje wiele odmian kolorowych. Koty te są inteligentne, łatwo przywiązują się do człowieka i lubią jego towarzystwo, doskonale czują się także wśród dzieci. Idealnie nadają się zarówno do mieszkań, jak i do ogrodów.

Tagi: lekarstwo,dom,skóra | Mapa strony