Kanarek - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Kanarek

Zwierzęta W średniowiecz były hodowane w Hiszpanii przeważnie w klasztorach głównie były hodowane ze względu iż pięknie śpiewały nie zwracano uwagi na ich upierzenie. Dopiero po jakimś czasie hodowcy zaczęli zwracać uwagę na ich wielkość kolorystykę i kształty. Ptaki są przetrzymywane w klatkach i idealnie nadają się aby uczyć dzieci na ich przykładzie odpowiedzialności nie trzeba ich wyprowadzać ale jedynie dbać aby miały jedzenie picie i czystość. Dzięki tym ptakom stajemy się bardziej wrażliwi na przyrodę, która nas otacza. Życie takiego ptaszka jest całkiem uzależnione od nas. Mamy wiele odmian i gatunków kanarków. Kanarki to ptaki które dają nam do myślenia śpiewają nam z samego ranka ale i w ciągu dnia i możemy na nie patrzeć całymi godzinami obserwując co poczynają. Kanarki wywodzą się z wysp kanaryjskich. Samica kanarka składa nawet kilka razy w roku 4 do 5 jaj i wysiaduje je przez około 14 dni. Karmimy je specjalnymi mieszankami producenci produkują nawet takie mieszanki, gdzie znajduje się osiem odmian ziaren. Lub takie które poprawiają ich śpiew.

Kiedy bierze się do domu jakiekolwiek zwierzę, trzeba pamiętać o tym, że ono jest żywym stworzeniem i że też ma ono uczucia. Dlatego tak ważne jest aby zakup taki był szczegółowo przemyślany, a nie impulsywny. Bardzo często zdarza się, że kupujemy zwierzę, ale kiedy przychodzą wakacje i co za tym idzie pora urlopów, chce się gdzieś wyjechać aby odpocząć i w tym momencie zwierzę jest realną przeszkodą na drodze do wypoczynku. Jeśli ma się kogoś, kto przez ten tydzień czy dwa zaopiekuje się naszym zwierzakiem to bardzo dobrze, ale niestety rzadko takie sytuacje mają miejsce. I wtedy można albo zabrać zwierzę ze sobą, albo trzeba z nim zrobić coś innego. Wielu ludzi oddaje w tym okresie swoich pupili właśnie do schronisk dla zwierząt, ale później już o nich się zapomina i nie odbiera się ich stamtąd. To i tak jest optymistyczny scenariusz, ponieważ co poniektórzy, którzy nie mają serca i uczuć potrafią nawet wywieźć zwierzę do lasu, przywiązać je do drzewa i pozostawić na pewną śmierć w strasznych męczarniach.

W pewnym okresie czasowym chomiki były prawdziwym hitem. Każda rodzina posiadała przynajmniej jednego reprezentanta tego gatunku. Kupowano do niego różne gadżety. Karuzele, na których mógł sobie trochę pobiegać, specjalne przezroczyste kule, w które się takiego chomika wkładało, by mógł pobiegać po mieszkaniu, nie gubiąc się przy tym gdzieś za kablami. Kupowano też wiele innych gadżetów, a wszystkie z nich były bardzo popularne. Chomiki sprzedawały się jak świeże bułeczki. Często ludzie kupowali parkę, a potem przychodzili do sklepu zoologicznego i sprzedawali maluchy chomikowe. Dzieci je uwielbiały. Były małe i gdy już się je oswoiło, można było je przytulać i głaskać. Na ogół nie drapały. Dzieciaki wychodziły z nimi na podwórko i pilnowały na trawie, by jadły świeżą koniczynkę i nie uciekały za daleko. Dzisiaj chomiki są już dużo mniej popularne, na pewno nie ma na nie takiego zapotrzebowania, jak kiedyś, ale nadal można je spotkać w wielu domach.

Tagi: chomik,odmiana,ptak | Mapa strony