karma dla zwierząt - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


karma dla zwierząt

Zwierzęta Sposób, w jaki właściciel podaje psu jedzenie jest bardzo ważny. Złe podawanie jedzenia może prowadzić do nieposłuszeństwa naszego pupila.Prawidłowe karmienie naszego psa jest bardzo ważne w jego wychowaniu. Złe podawanie posiłków może sprawić, że nasze zwierzę zacznie nasz traktować jak równorzędnego sobie członka stada, a nie jak przywódcę. Prawidłowe karmienie należy rozpocząć od wzięcia miski psa i nałożeniu posiłku. Na wierzchu połóżmy kawałek sera czy kiełbasy. Potem udajemy, że spożywamy jego jedzenie, tak naprawdę zjadając położoną wcześniej na wierzchu miski przekąskę dla nas. Istotnym jest, by podczas jedzenia naszej " przekąski" nie patrzeć się na psa, ani się do niego nie odzywać. Pies będzie przekonany, że zjedliśmy dokładnie to samo jedzenie, które on za chwilę zje. Kiedy skończymy jeść, dajmy psu miskę, nie zwracając na niego uwagi i nie wykazując zainteresowania. Dla psa to oznaka, że jesteśmy ważniejsi, a to co on je, to resztki po naszym posiłku. Taki rodzaj karmienia naszego pupila jest bardzo znaczącym elementem jego wychowania. Pokazujemy, że to my jesteśmy przewodnikiem stada, a pies jest jego słabszym członkiem.

Ulubieniec rodziny wymagający stanowczej ręki.Foksterier to pies z rasy terierów, który świetnie sprawdza się jako łowczy, lubi przebywać w wodzie i potrafi przepłoszyć chociażby lisy. Psy tej rasy osiągają maksymalnie 39 cm wysokości, a ich waga waha się od ponad 6 do ponad 8 kg. W ich umaszczeniu dominuje biel, jednakże możemy wyróżnić plamy koloru czarnego, brązowego czy rudego. Psy te są bardzo czujne i inteligentne - już jako szczeniaki charakteryzują się niezwykłą pojętnością. Ich rola jako psów myśliwskich dziś ustępuje na rzecz bycia ulubieńcem rodzin. I rzeczywiście, jeśli foksteriery są odpowiednio prowadzone, spełniają się w roli towarzyszów domowych. Jeśli jednak nie będą traktowane stosunkowo stanowczo, mogą stać się agresywne i nadpobudliwe, a tym samym przysporzyć nieco problemów właścicielom. Co ciekawe, o foksterierach mawia się, że są psami jednego właściciela i bez wątpienia warto ten fakt wykorzystać w ich tresurze. Jeśli chodzi o wymagania, z którymi wiąże się posiadanie foksteriera, trzeba mu zapewnić sporo ruchu, a także dbać o jego sierść poprzez okresowe jej trymowanie.

Tak, psa przy odrobinie cierpliwości oraz wiedzy można bardzo dobrze wytresować, świetnym na to przykładem jest np. mój Czarek, tresowałem go od małego i wyrósł na porządnego psa, który jest bardzo wierny oraz obrończy. Znam kilka osób, które zajmują się tresowaniem psów. Psa najlepiej tresuje się od małego, to właśnie wtedy dużo można go nauczyć. Pies to wspaniały zwierzak, jest najlepszym przyjacielem człowieka, jest bardzo wierny oraz oddany. Uważam, że pies jest zwierzęciem, które powinien posiadać każdy z was, ciekawi mnie ile osób z was posiada swojego psa, jak już wspominałem, ja mam Czarka, jest to wspaniały psiak i nie zamienił bym go na żadnego innego. Pies jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób niewidomych, to właśnie tego typu psy są świetnie wytresowane przez bardzo dobrych treserów.

Tagi: pupil,osoba,karma | Mapa strony