Karma dla kotów naturalna - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


Karma dla kotów naturalna

Zwierzęta Kot to takie stworzenie, które wejdzie wszędzie, gdzie tylko może. Jeśli więc planujemy przygarnięcie futrzaka, to musimy przygotować ku temu nasze mieszkanie. Jeśli na naszych mebelkach swoje szklane figurki, kryształy, czy inne elementy zdobnicze, to musimy mieć świadomość, że to od czasu do czasu coś zwali. Wejdzie na najwyższe partie mebli, szafek. I mimo że kto porusza się z wielką gracją, to jednak zawsze o coś zahaczy. Jeśli więc nie chcemy tracić swojego dobytku, to elementy zdobnicze musimy lokować w takich miejscach, na które kot nie będzie w stanie się dostać. W tym momencie musimy też wiedzieć, że kota nie da się nauczyć posłuszeństwa. To zwierzę zawsze chodzi swoimi ścieżkami. Oczywiście problem dotyczy zwłaszcza owego łażenia po miejscach, po których byśmy sobie tego nie życzyli. Ale taka już natura kota. To urodzony myśliwy, kot zawsze będzie szukał ciekawych miejsc i do zabaw, i do "polowania". Nawet wtedy, gdy polować nie będzie na kogo i na co.

Ryś uważany jest za jednego z najpiękniejszych przedstawicieli z gatunku kotów. Ze względu na budowę bardziej przypomina psa ni kota, ale nie ma niczego bardziej mylącego. Ryś to niegdyś koci król polskiej puszczy. Rysia głowa jest typowo kocią, okrągłą z trójkątnymi, stosunkowo długimi uszami, zakończonymi specyficznymi "pędzelkami", czyli charakterystycznie splecionymi włosami w długości 4 do 5 centymetrów. Niezwykle fascynujące są rysie oczy - duże, o źrenicy pionowej, barwy zielonoszarej. Rysie w XIX wieku znajdowały się w kręgu zainteresowań wielu myśliwych przez wzglądpiękną sierść - od szarożółtej do ciemno - rudej kolorystyki. W Polsce w chwili obecnej żyje około sztuk 200 tego pięknego kota. Najczęściej na ternie rezerwatów i parków narodowych. Rysie zamieszkują gęste drzewostany, żyją około 15 lat.

Mainkuny są silne i muskularne, zainteresowanie tą długowłosą rasą stale wzrasta.Jak sama nazwa wskazuje, koty rasy mainkun pochodzą z Main w USA. Pochodzenie rasy nie jest znane. Możliwe, że powstała poprzez skrzyżowanie kotów perskich i angorskich z kotami krótkowłosymi. Koty te są duże, mają wydatną głowę, z wysoko uniesionymi kośćmi szczęki. Część twarzowa i nos są mniejsze. Uszy muszą być duże, z kłaczkami zdrowych włosów, na dole są szerokie, ku górze zwężają się spiczasto. Także duże są oczy, które muszą być okrągłe, szeroko rozstawione i nadawać kotu nieco sowi wygląd, poprzez swoje lekko pochyłe ułożenie. Tułów jest wydłużony, a klatka piersiowa szeroka. Nogi są proporcjonalne do tułowia, łapki są duże i posiadają pęczki włosków. Długość ogona powinna się równać długości tułowia. Dzięki silnym włosom podszyciowym ogon wydaje się bardzo puszysty. Futro tej rasy jest gęste, na brzuchu i tylnych kończynach dłuższe. W zimie okrywa włosowa jest znacznie bardziej bujna. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o barwne odmiany mainkunów, jednak najbardziej popularne są czarno-białe, czarne marmurkowe oraz srebrzyste pręgowane.

Tagi: miejsce,budowa,puszcza | Mapa strony