Karma dla kota - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


Karma dla kota

Zwierzęta Kotki są miłe w dotyku, ciche, nie brudzą, gdyż mają, a przynajmniej powinny mieć przygotowane miejsce na odchody w postaci kuwety, to znacznie ułatwia życie domownikom. Kotki lubią mruczeć, są bohaterami wielu bajek, znana jest postać kota Filemona wszystkim dzieciom, musical Koty, tak bardzo popularny. Koty znane są jako zwierzęta lubiące chodzić po dachach i płotach, tworzą nieodłączony widok wiejskiego widoku, choć coraz częściej mieszkańcy aglomeracji wybierają te zwierzęta ze względu na czysty tryb życia tych kotów i spokojne, niehałasujące usposobienie. Jak wiadomo koty znane są z tego, że nie są wierne człowiekowi jak pies, mimo to mają swoich wielu zwolenników. Koty zwykle jedzą karmy, które można kupić w każdym sklepie, specjalne konserwy i przysmaki, znane są z tego, że polują na myszy, dlatego często przyjmowane są do domowych ognisk, aby wyłapać te szkodniki, nie przyjazne ludziom. Koty lubią, gdy są głaskane po brzuszku, lubią bawić się sznurkiem zakończonym jakąś zabawką, lub choćby kawałkiem papieru.

Dom to miejsce, w które zwykle wraca się za ogromną ochotą, bowiem czeka na nas wspaniała, kochająca rodzina, bo czeka na nas ciepły obiad, albo po prostu możemy sobie odpocząć, ciesząc się tym, co dał nam los i odgradzając się od codziennego zgiełku związanego z pracą i spieszącymi się wszędzie, poddenerwowanymi ludźmi, którzy nie potrafią korzystać z życia i cieszyć się z niego tak jak my. Czasami jednak wracamy do domu, który jest pusty, co niektórym w ogóle nie przeszkadza, bo jeszcze nie założyli rodziny, a czasami niestety doskwiera, bowiem każdemu w końcu przydało by się jakieś towarzystwo. Niektórzy ludzie jakoś sobie z tym radzą, lepiej czy gorzej ale radzą, a inni szukają czegoś, co by im to towarzystwo w jakiś sposób umożliwiło. Tacy ludzie bardzo często otaczają się zwierzętami, znanymi nam jako zwierzęta domowe. Zwierzęta domowe to różnego rodzaju małe czy większe zwierzątka, które decydujemy się kupować, aby mieć się kim opiekować i aby dotrzymywały nam tak bardzo potrzebnego towarzystwa.

Pies to najpopularniejsze ze zwierząt domowych, można go spotkać w prawie każdym domu. Jak mówi popularne przysłowie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To przyjaciel bezwarunkowy, który będzie nas kochał wiernie i wytrwale. Będzie czekał na wycieraczce, kiedy wrócimy z pracy, aby przywitać nas radosnym szczekaniem i merdaniem ogona. A rano obudzi nas mokrym językiem którym poliże naszą rękę. Ale pies to także wiele obowiązków. Trzeba go odpowiednio karmić, dbać o zbilansowaną dietę i dostarczać niezbędnych minerałów i mikroelementów. Należy dbać o kondycję psa i zapewnić mu odpowiednio długie i częste spacery - jest to niezwykle ważne zwłaszcza wtedy gdy mieszkamy w małym mieszkaniu, a pies nie może swobodnie biegać np. po podwórku. W pogodne dni takie spaceru to i dla nas sama przyjemność i jednocześnie okazja do poprawy kondycji, ale o spacerach należy pamiętać także w pochmurne dni jesienią i mroźną zimą. Kolejny obowiązek to regularne wizyty u weterynarza. Pies musi być szczepiony, należy także badać ogólny stan jego zdrowia i stan uzębienia. Ale czyż nie wykonamy wszystkich tych obowiązków dla naszego przyjaciela - przecież jest to uczucie odwzajemnione.

Tagi: życie,towarzystwo,kot | Mapa strony