Kupno rasowego psa - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Kupno rasowego psa

Zwierzęta XXI wiek to oda na posiadanie rasowego psa. Kiedyś niemal z każdym domu można było spotkać radosnego kundelka, dziś to jednak zbyt mało. Daje się to zauważyć szczególnie w miastach, gdzie młodzi ludzie robiący kariery i nie mające czasu na związki i chwile romantycznych uniesień kupują sobie psa. Według psychologów chodzi tu głównie o to, by przenieść swoje opiekuńczość na istotę żywą - a że z psem trudno się pokłócić... Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na czworonożnych "towarzyszy" zaczęło przybywać w Polsce coraz osób zajmujących się hodowlą psów rasowych. Interes opłacalny, bo za psa z rodowodem płaci się dość sporo. Bywa, że ceny sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli już się zdecydujemy na kupno takiego psa, warto jednak dowiedzieć się czegoś o hodowcy. Bowiem nie wszyscy (jak to w świecie bywa) są uczciwi. Na pewno nie polecamy wszelkiego rodzaju aukcji internetowych, ponieważ tam najczęściej oszukuje się potencjalnych klientów. Najpewniejszym sposobem są odwiedziny wystaw psów, gdzie można nawiązać stosowne znajomości, tam tez można spotkać się z ofertami renomowanych hodowli.

Owczarek szkocki długowłosy należy do grupy psów pasterskich i gończych. Jak sama nazwa wskazuje owczarek szkocki ma początek swojego pochodzenia w Szkocji. Psy te z natury są bardzo łagodne, praktycznie się nie zdarza, by ta rasa psów była agresywna. Dodatkowo z natury te psy są bardzo energiczne, wesołe i bardzo lubiące zabawę. To wszystko jednoznacznie pokazuje, że rasa ta idealnie nadaje się do domu, w którym przebywają również dzieci. Można mieć pewność, że przy tym psie, dziecku nie stanie się żadna krzywda. Psy te są bardzo towarzyskie a co za tym idzie nie lubią przebywać długo w samotności. Kolejną ich zaletą jest fakt, że są bardzo inteligentne i co się z tym wiążę bardzo szybko się uczą. Dobrze odnajdą się w mieszkaniach, choć wolą bez wątpienia większą przestrzeń, tak by mogły się nabiegać. Psy te charakteryzują się długą i gęstą szatą. Ich umaszczenie może być koloru tricolor, czyli czarne, może być również koloru marmurkowego a także śniadego. Mogą być także całego białego umaszczenia, ale wówczas najczęściej psy te rodzą się głuche lub ślepe.

Jedną z podstawowych i dobrze znaną formą pielęgnacji zwierzątek, jest zapewnienie dostawy dobrego pokarmu. W odróżnieniu od zwierząt dzikich, które to same musza zdobywać sobie pokarm, zwierzątka domowe są całkowicie uzależnione od swoich właścicieli. To, jaki pokarm podajemy swojej pociesze później będzie miało wpływ na jego stan zdrowia. Niekiedy zwierzaki potrzebują specjalnego rodzaju pokarmu, zwłaszcza w okresie osłabienia ich organizmu. Poprzez termin specjalne pożywienie rozumie takie, które jest bogatsze w określone grupy witamin niż pokarm, który jest podawany zwierzętom, na co dzień. Dbajmy o nasze zwierzęta, a na pewno odwdzięcza nam się w równoważnym stopniu. Dobrze odżywione zwierzęta są ładniejsze od tych niedożywionych. Ich sierść, jeżeli taką posiadaja będzie bardziej lśniła i będzie zdrowsza i mocniejsza niż zwykle. Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że bez pożywienia nasze zwierzątka umrą? To przecież stworzenia żywe i tak jak my potrzebują zróżnicowanego pokarmu.

Tagi: pies,pokarm,kolor | Mapa strony