Milczenie rybek - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Milczenie rybek

Zwierzęta Dużym zainteresowaniem cieszą się niewielkie akwaria z jedną rybką - najczęściej kolorowym samczykiem bojownika syjamskiego.Posiadanie akwarium z prawdziwego zdarzenia wiąże się, niestety, z dużymi wydatkami i sporą ilością poświęcanego na jego pielęgnację czasu. Ze względu na ograniczony budżet studenta, większość miłośników rybek decyduje się albo na niewielkie, minimalnie wyposażone akwaria, albo na szklane kule, w których można umieścić jedną rybkę.Z okazów pojedynczych dużym zainteresowaniem cieszą się welonki i bojowniki syjamskie. Te ostatnie niesłusznie uważa się za ryby o niewielkich wymaganiach, które mogą przeżyć w szklance wody. Jest to prawda tylko częściowa - zdesperowane rybki często popełniają samobójstwo, wyskakując z pojemnika, jeśli nie jest ono przykrywane.Zdecydowanie lepiej wszystkie rybki czują się w akwariach z filtrem. Ponieważ zakup akwarium i wyposażenia to jednorazowy wydatek, decyduje się na nie całkiem spora grupa studentów. Do najczęstszych mieszkańców studenckich apartamentów należą rybki łatwe w hodowli i niewymagające, takie jak gupiki, mieczyki czy platynki. Rzadziej spotyka się skalary, gurami albo neony.

Koń to zwierzę-marzenie. Piękny, wysoki, idealnie zbudowany, silny, szybki...Wyróżniamy wiele ras konia np. konie czystej krwi arabskiej, czy pełnej krwi angielskiej.Kiedyś koń najczęściej był wykorzystywany do hodowli, pracy na roli. Dziś-zwierzę biorące udział w wielu wyścigach konnych, z których wygrany czerpie wiele pieniędzy. Konie są hodowane dla rekreacji i dla zysku, rzadziej na role. Przyjeżdżają turyści, którzy płacą grube pieniądze, by chwilę pojeździć konno.Konie hodowane są w stajni, w osobnych boksach. Karmi się je np. burakami cukrowymi. Należy poić często konie, gdyż są to zwierzęta poddające się wielkiemu wysiłkowi. Jazda konna wymaga także sprawności fizycznej, jak i odwagi, a także opanowania. Trzeba brać pod uwagę, że może zdarzyć się jakiś wypadek, na który należy się być zawsze przygotowanym, ale tak naprawdę liczy się to, by z jazdy konnej czerpać radość, zadowolenie oraz wielką satysfakcję i pasję. Do konia podchodzi się z uczuciem, z ciepłem i zrozumieniem, nigdy ze złością, a gwarantowana jest wzajemność i wspaniała współpraca.

Rybki są atrakcją dla dorosłych, nie dla dzieci.Jeśli małe (lub nawet starsze) dziecko nalega, by rodzice kupili mu akwarium i rybki, powinni oni skonsultować wspólnie sens ulegania dziecku w tej kwestii, bowiem jest na sto procent pewne, że to oni razem lub któreś z nich będzie musiało zajmować się nowymi lokatorami. Rybki to zwierzątka raczej krótkowieczne, a im piękniejsze, droższe i bardziej egzotyczne, tym trudniej zapewnić im odpowiednie warunki do dłuższego życia. Dziecko nie jest w stanie wymienić wodę w akwarium, a sprzęt potrzebny do utrzymywania w nim czystości, temperatury itd., jest bardzo drogi. Ponadto z rybkami trudno nawiązać jakikolwiek kontakt - można jedynie przyzwyczaić je do przypływania, jeśli akurat mamy dla nich coś do jedzenia. Oddzielająca je od ludzi szyba także może zniechęcić malucha to interesowania się losem wymarzonych rybek, których ani nie można wziąć na ręce, ani nakarmić z ręki. Rybki zazwyczaj są ciekawym obiektem dla dziecka tylko przez pierwszy dzień, dlatego zastanówmy się, zanim obdarujemy je stulitrowym akwarium i stadem rybek ,,Nemo" z popularnego dziecięcego filmu.

Tagi: akwarium,hodowla,ryba | Mapa strony