Mój pies gryzie - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Mój pies gryzie

Zwierzęta Gryzienie jest problemem, który często pojawia u naszych czworonogów. Istnieje jednak wiele sposobów by temu zaradzić.Najczęstszy rodzaj gryzienia to gryzienie szczenięce. Jest ono związane z wyrastaniem zębów i najczęściej przechodzi wraz z pojawieniem się całego uzębienia. Jednak niekontrolowane gryzienie szczenięcy może się przerodzić w trudny do zwalczenia nawyk. Gdy zauważamy, że nasz szczeniak gryzie wszystko, co mu stanie na drodze, należy usunąć wiele rzeczy z jego pola widzenia. Nie dopuśćmy, by nasz pupil miał dostęp do takich przedmiotów jak : buty, dywaniki czy ubrania. Za każdym razem, gdy nasz piesek złapie w zęby jakąś rzecz, wyjmijmy mu ją z pyska, dodając do tego stanowcze : "nie" Wtedy nasze zwierzę szybko się nauczy, że gryzienie jest nieprawidłowe i że będzie karcony za każdym razem, gdy to zrobi. Innym rodzajem gryzienia jest gryzienie z nudów, które może się uaktywnić w każdym wieku psa. Nasz pupil nie mający gdzie spożytkować swojej energii, zacznie chwytać w zęby, wszystko co popadnie. Gryzienie dla psa przynosi ulgę, ponieważ wiążę się z wydzieleniem endorfin, które poprawiają humor. Kiedy nasz pupil gryzie z nudów, należy mu zapewnić więcej ruchu : wychodźmy z nim na dłuższe i częstsze spacery. Bardzo istotne jest by nie karcić psa za rzeczy, których nie byliśmy w stanie zobaczyć. Pies nie zrozumie naszej kasy i nie będzie wiedział, za co został skarcony.

Rola dobrej tresury.Rottweilery to rasa psów zaliczania do sekcji molosowatych, w Polsce znajdująca się na liście psów uznawanych za agresywne. Mimo to są to psy, które cechuje niezwykła równowaga psychiczna, a agresja nie leży w ich naturze. Wymagają jednak odpowiedniej tresury, by nie zachowywały się wrogo zwłaszcza wobec innych psów, bo wtedy trudno nad nimi zapanować. Psy te osiągają wysokość między 56 a 68 cm i ważą od 42 do 50 kg. Ich umaszczenie można określić jako podpalaną czerń. Ogólnie sprawiają wrażenie dobrze zbudowanych i silnych. Mimo że przeciętnemu człowiekowi rottwailery kojarzą się z wrogimi atakami, tak naprawdę są pokojowo nastawione do świata, bardzo oddane rodzinie, z którą żyją. Lubią też dzieci i czują się odpowiedzialne za ich bezpieczeństwo. Jeśli myślimy o zakupie psa tej rasy, musimy mieć świadomość, że rottwailery wymagają aktywności ruchowej i ważne jest to, by im ją zapewnić. Podobnie jak owczarki niemieckie, rottwailerom często doskwiera schorzenie zwane dysplazją stawów biodrowych, a ponadto część z nich jest alergikami i ma skłonność do zapadania na choroby nowotworowe.

Z tego co wiem, mało jest takich przypadków, psy zazwyczaj nie atakują swoich właścicieli chyba, że mowa jest tutaj o tzw. pitbulach, są to bardzo groźne psy, które często zagryzają swoich właścicieli. Z tego powodu, radzę trzymać tylko psy sprawdzonej rasy, oczywiście wszystko zależy też od właściciela, niektórzy biją psy bądź je głodują, w takich sytuacjach pies może się bronić i może dojść do śmierci właściciela. Ja osobiście mam owczarka niemieckiego i jeszcze nigdy mnie nie zaatakował, dbam o niego i regularnie go odżywiam, uważam, że jeśli każdy z was tak będzie traktował swojego pupila, to nigdy nikomu nie stanie się przez niego krzywda. Warto również dodać, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka i praktycznie nie ma możliwości aby nasz pies nas zaatakował, mowa tutaj o normalnych rasach psów, o normalnym ich wychowywaniu oraz odżywianiu.

Tagi: pupil,zęby,atak | Mapa strony