Mowa psa - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Mowa psa

Zwierzęta Psy posiadają bardzo szeroką gamę gestów i zachowań, dzięki którym są w stanie się porozumiewać. Warto nauczyć się, jak je odczytywać.Kiedy nasz pupil stroszy włosy, podnosi ogon czy otwiera pysk, próbuje pokazać swoją dominację. Jeżeli pragnie nam pogrozić, wtedy odsłania zęby, ukazując dziąsła. Przestraszony pies tuli ogon i kładzie uszy po sobie. Natomiast pies, który chce się bawić często unosi zad do góry, jednocześnie przypadając przednimi kończynami do ziemi. Jeżeli nasz czworonogi przyjaciel czuje, że zrobił coś złego kładzie się, by sprawić wrażenie mniejszego. Warto także zauważyć mimikę pysku naszego pupila. Gdy pies nastawia swoje uszy do przodu, oznacza to groźbę, dominację lub zainteresowanie. Natomiast podkulone uszy odzwierciedlają strach i niepewność. Odsłonięte kły są zawsze sygnałem oznaczającym agresywne nastawienie psa i zachowanie grożące. Psy starają się także porozumiewać poprzez dźwięki. Gdy nasz pupil szczeka, to najczęściej próbuje nas przed czymś ostrzec. Szczekanie oznacza także radość czy zaproszenie do zabawy. Skomlenia są oznaką bólu, a niekiedy - zniecierpliwienia. Warczenie jest zawsze sygnałem związanym z niepewnością i grożeniem. Warto wiedzieć, że pies pewny swojej przewagi, nie będzie warczeć.

Kiedy nie stać mnie na rasowego psa.Wielu ludzi, którzy marzą o posiadaniu psa, ma w głowie wyobrażenie tego, jaki powinien on być. Zwykle wiąże się to ze szczególnym uwielbieniem dla konkretnej rasy. Nie ma jednak co ukrywać, że kupno rasowego psa z dobrej hodowli to nie lada koszt dla jego potencjalnych właścicieli. Dlatego warto się zastanowić czy nasza miłość do psów ogranicza się tylko do rasowych przedstawicieli tego gatunku, czy może bylibyśmy w stanie pokochać zwykłego kundelka ze schroniska. Jeśli tak, warto odwiedzić najbliższe schronisko dla zwierząt i na własne oczy zobaczyć, ile psów czeka na swój nowy dom. Oczywiście, taki wybór wiąże się z pewnymi konsekwencjami - takie psy bywają zaniedbane, mają problemy zdrowotne. Jednak przygarnięte do nowego domu, potrafią się niebywale odwdzięczyć za miłość nowych właścicieli. Może się też okazać, że zahartowanie trudnymi sytuacjami ze swojej psiej przeszłości, są dziś o wiele bardziej odporne na wiele chorób, które są utrapieniem psów rasowych. I choć ze schroniskowym kundelkiem raczej nie wygramy prestiżowej wystawy czworonogów, to jednak będziemy mieć prawdziwie wiernego przyjaciela, nawet jeśli fizycznie nie będzie on najpiękniejszy.

Oczywiście, wiele razy słyszy się w wiadomościach o wspaniale wytresowanych psach, które służą pomocą swoim niewidomym właścicielom. Według mnie, tego typu psy zasługują na wielkie uznanie każdego z nas, to właśnie dzięki takim psom, wielu niewidomych ludzi może czuć się bezpiecznymi osobami. Ja osobiście wiele razy widzę na mieście osoby niewidome z psami, najczęściej są to białe, duże psy, nie wiem dokładnie jaka to rasa lecz takie spotykam najczęściej, widocznie są to najlepsze psy dla osób niewidomych. Nie wiem jak wy, lecz ja sądzę, że wytresowanie takiego psa jest czymś bardzo trudnym, ciekawi mnie ile kosztuje pies przeznaczony dla osób niewidomych oraz czy te osoby z własnej kieszeni muszą płacić za takiego psa czy jakiś ośrodek zdrowia robi to za nich.

Tagi: pies,miłość,rasa | Mapa strony