Mysz to nie Maskotka myszka miki - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


Mysz to nie Maskotka myszka miki

Zwierzęta Myszy, choć to zwierzątka, które zwykle są tępione, mają swoich zwolenników są hodowane. Można je kupić w każdym sklepie zoologicznym, i mają inną barwę niż te pospolite, otóż są białe. Mysz to zwierzę pochodzące z gatunków myszowatych. Jest gryzoniem, które lubi w domowych warunkach uszkadzać ubrania, żywi się okruchami chleba, ziarnami, serem. Zwykle kobiety okropnie się ich boją, wywołują dużo strachu, krzyku i obrzydzenia. Białe myszki są przyjemniejsze, choćby ze względu na kolor. Często się mówi, że jeśli ktoś ma białe myszki to znaczy, że ma halucynacje, omamy. Mysz może być domowa, leśna, polna. Wydają cichy pisk i kiedy się poruszają lub chcą do czegoś dostać słychać chrobot. Można siedzieć cicho jak mysz pod miotłą, to znaczy, że ktoś jest spokojny, małomówny, cichy. W bajkach również są pokazywane myszki, zwykle z połączeniem z kotem, jak na przykład Tom i Jerry. Mysz jest uznawana jago główny wróg kota, kot jest głównym myśliwym myszy. Mysz to również urządzenie podłączone do komputera, które kieruje kursorem na monitorze.

Zwierzęta domowe są bardzo popularne, szczególnie w dzisiejszych czasach i bez względu na to, czy rodzina, która je posiada jest zamożna czy też nie. Zwierzęta trzymane są, czy czasami nawet hodowane przez ludzi, którzy po prostu potrzebują towarzystwa, bowiem nie dane jest im towarzystwo rodziny, z różnych powodów, a czasami po prostu wolą towarzystwo zwierząt od ludzi. Tak czy inaczej zwierzęta domowe są bardzo często w domach ludzi spotykane, a ich różnorodność jest ogromna. Istnieje jednak pewna grupa zwierząt, które spotyka się w domach ludzi najczęściej, bowiem są najbardziej popularne z powodu chociażby ich miłego usposobienia, a czasami może przyzwyczajenia. Po pierwsze, najbardziej popularne są psy, czyli zwierzęta, które uznawane są za najlepszych przyjaciół człowieka. Zaraz po psach najczęściej zauważa się w domach koty, które są jednak dość specyficzne i trzeba je naprawdę lubić, by ich towarzystwo nas cieszyło. Później są zwierzęta mniejsze, takie jak chomiki, króliki czy rybki i różnorodne ptaszki.

Nadwaga to choroba cywilizacyjna, która dotyka nie tylko ludzi, ale także ich podopiecznych. Nadwaga dotyka coraz więcej domowych zwierząt. Jest to przede wszystkim zaniedbanie ze strony ich właścicieli, którzy zapewniają im przeróżne smakołyki, których przecież mnóstwo na półkach sklepowych. Nadwaga dotyka przede wszystkim psy i koty. Właściciele dogadzają swoim pupilom niejednokrotnie próbując tym zatuszować swoje poczucie winy z powodu innych zaniedbań. Może nie chciało się wcześniej wstać w wolny dzień, by pójść z pieskiem na spacer, a może była brzydka pogoda, albo znaleźliśmy sobie inne usprawiedliwienie. A może spędzamy z kotkiem mało czasu i smakołykami staramy się nadrobić dłuższy pobyt w pracy, kiedy to pupil został sam w domu i tęsknił za towarzystwem. Taka taktyka odbija się jednak na zdrowiu zwierzaka i na naszym samopoczuciu. Zwierzakowi należy zapewnić odpowiednią dawkę ruchu. A jeśli już doprowadziliśmy do nadwagi warto udać się do weterynarza po fachową poradę, jak doprowadzić zwierzaka do właściwej wagi. Ważne będą zbilansowane posiłki, odpowiednia ilość karmy i ruch, który zapewnimy pupilowi.

Tagi: zwierzę,ciało,hodowla | Mapa strony