Na co komu pies - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Na co komu pies

Zwierzęta Ludzie biorą lub kupują psy z różnych powodów. Niektórzy są samotni i potrzebują przyjaciela aby mieć do kogo się odezwać lub kim się zajmować. Pies jest bardzo przydatny dla naszego zdrowia. Dzięki niemu jesteśmy zmuszeni do wychodzenia na spacery czy nam się to podoba czy nie. Również pies może służyć jako przewodnik na przykład dla niewidomej osoby. Najczęściej psy są brane dla zachcianek naszych dzieci. Malutkie psy są bardzo miluśkie, a gdy podrosną zaczynają nam przeszkadzać i wtedy pozbywamy się ich.

Bardzo popularną rasą psów są owczarki niemieckie. Należą one do grupy psów pasterskich i zaganiających. Rasa ta jest bardzo popularna wśród rodzin mieszkających w domach jednorodzinnych. Do mieszkań w bloku raczej rasa zbytnio duża, choć często można spotkać je w blokach. Owczarki niemieckie są bardzo popularną rasą z kilku względów. Po pierwsze są to bardzo posłuszne wystarczy tylko dobrze je wychować. Inną zaletą owczarków niemieckich jest duża zdolność uczenia się. Są to niezwykle inteligentne psy. Dodatkowo są to bardzo lojalne i przywiązane do właściciela psy. Bardzo szybko aklimatyzują się. Są to niezwykle bystre i mądre psy. Przeciętnie pies tej rasy żyje około trzynastu lat, choć coraz częściej się zdarza, że psy te dożywają nawet dwudziestu lat. Psy te są niezwykle wysportowane, ale jednocześnie jest grupa schorzeń, na które są bardziej narażone. Zaliczyć do nich trzeba na przykład dysplazję stawów biodrowych, dysplazję stawów łokciowych czy przerost gruczołu krokowego.

Jedną z ras psów, które zaliczyć można do grupy ras typu sznaucera czy pinczera, to bez wątpienia Doberman. Dobermany to psy niezwykle silne o bardzo mocnej, muskularnej postawie. Należą do psów średnich, ewentualnie dużych. Najczęściej spotykanymi umaszczeniami Doberamnów to czarny, czekoladowy oraz czekoladowy-podpalany. Sierść ich jest niezwykle gęsta a co za tym idzie krótka. Dobermany to psy niezwykle zrównoważone o bardzo silnym i mocnym charakterze. Nie jest to jednak pies rodzinny. Jego kontakty z dzieckiem powinny być pod nadzorem kogoś dorosłego. Nie chodzi tutaj o to, że rasa ta nie przywiązuje się - nic bardziej mylnego. Otóż rasa ta jest bardzo emocjonalna, jednak jednocześnie jest niezwykle ruchliwa i żywa. Pies ten idealnie nadaje się do obronności. Bardzo często rasę tą można znaleźć w komisariatach policji. Psy te idealnie się sprawdzają w takiej pracy. Ważna rzeczą w pielęgnacji Dobermanów jest regularne czyszczenie uszu. Tyczy się to wszystkich psów, jednak przede wszystkim psów o uszach nie kopiowanych.

Tagi: pies,rasa,ideał | Mapa strony