Najlepszy przyjaciel - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Najlepszy przyjaciel

Zwierzęta Mówi się że to przyjaciel ponieważ najbardziej i najszybciej przywiązuje się do nas. Kiedy jest u jednego właściciela przez okres pół roku staje się bardzo posłuszny a przede wszystkim wierny i wpatrzony. Są ludzie którzy je oddaja a wtedy sprawia im bardzo duży ból psy potrafią nawet w takiej tęsknocie przestać jeść nie rusza się i nawet niekiedy prowadzi to do śmierci. Ludzie jednak też bardzo często przywiązują się swoich czworonożnych kompanów. Ludzie poświęcają im swój czas wolny chodzą z nimi na spacery dbając przez to aby były w dobrej kondycji, kupują im smakołyki, zabawki a ostatnia nadeszła nowa moda na ubrania dla czworonogów. Chodzimy z nimi do fryzjera regularnie odwiedzamy weterynarzy po prostu traktujemy je tak jak one nas czyli przez przywiązanie opiekujemy się jak własnymi dziećmi. Psy przeciętnie żyją 11/12 lat ale zdarza się że dłużej oczywiście jeśli są odpowiednio pielęgnowane. W zależności od rasy pies może mieć jedno dwa trzy a nawet siedem i osiem szczeniąt. Jest wiele ras psów od malutkich co mają 30/40 cm do tych co wysokość wynosi nawet 70 cm.

Niezależnie od tego gdzie się zwierzę zakupiło i nawet niezależnie od tego co to jest za zwierzę, obojętnie czy to na przykład pies, papuga, czy żółw, należy w przeciągu kilku dni od zakupu zwierzaka udać się do kliniki weterynaryjnej, aby lekarz mógł zbadać,. Czy nasz nowy pupil jest w pełni zdrowy. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku, kiedy bierzemy zwierzaka ze schroniska, ponieważ niestety w takich miejscach panuje bardzo wiele chorób. Po ogólnym zbadaniu stanu zdrowia zwierzęcia, jeśli jest to na przykład pies albo kot albo jakiekolwiek inne zwierzę futerkowe, powinno się je niezwłocznie najpierw odrobaczyć, co trzeba robić z resztą co jakiś czas u każdego takiego zwierzęcia, a później należy koniecznie wykonać serię obowiązkowych szczepień z prostego powodu, to znaczy aby mieć pewność, że zwierzę jest zdrowe, co i nam zapewnia zdrowie, ponieważ niektóre zwierzęce choroby mogą szkodzić także i ludziom. Dlatego jest to tak ważne, a już jest to sprawa priorytetowa, kiedy ma się w domu dzieci.

To najczęściej dzieci nalegają na to, by kupić im psa. Albo ich rówieśnicy mają psy albo obejrzały jakąś bajkę albo jest to jakaś naturalna potrzeba, która się w nich zaczyna rodzić pewnego dnia o pewnej godzinie. Mamy wtedy wielki problem. Nie wiemy czy uszczęśliwić dzieci skazać siebie na kolejny kłopot i obowiązek czy też odmówić, mieć spokój i płaczące dziecko. Wszystko zależy od tego jakie warunki jesteśmy w stanie psu zapewnić. Jeśli okaże się, że zwierzak musi od rana do wieczora siedzieć sam w domu, to oczywiście nie ma sensu. I pies i my będziemy wtedy bardzo nieszczęśliwi. Do tego sąsiedzi będą się skarżyć na hałasy, bo samotny pies może w domu przez wiele godzin piszczeć, a nawet wyć. Jeśli jednak jesteśmy w stanie czasowo się nim zająć, to pomysł jest jak najbardziej trafny. Pamiętajmy, że to obowiązek na bardzo długi czas, więc lepiej nie ulegać kaprysom dzieci, tylko poważnie się nad tym zastanowić, by potem nie żałować.

Tagi: dziecko,zwierzę,przyjaciel | Mapa strony