Papugi - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Papugi

Zwierzęta Papugi to zdecydowanie rajskie ptaki, barwne i bardzo hałaśliwe, ale za to urokliwe i należą to rzędu zwierząt, które można trzymać domu i opiekować się nimi. Ma duży zacietrzewiony dziób, charakterystyczny jest z tego, że potrafi naśladować ludzki głos, jednak nie wszystkie gatunki. Są też różne rozmiary tych ptaków, od bardzo małych do bardzo dużych. Dzieciom znane są z bajek, jako ptak towarzyszący piratowi, siedząc mu na ramieniu. Papugi mają różne barwy, są o dominującej barwie turkusu, niebieskiego, zielonego, ale też czerwieni, pomarańczy, żółtego. Papugi w domowych warunkach trzymane są w klatkach, na małych huśtawkach kołyszą się, siedząc i trzymając się łapkami zakończonymi pazurami. Żywią się ziarnami, i powinny mieć osobny pojemnik na wodę, z którego sączą, gdy się chce im pić. Może żyć wolno w lasach podzwrotnikowych. Lubią ciepły klimat. Papugi wywołują duże zainteresowanie wśród dzieci. Są krzykliwe, hałaśliwe, co jakiś czas trzeba je wypuścić na mieszkanie, aby rozprostowały skrzydła.

Mimo tego, że zwierzęta domowe fundują nam bardzo dobre towarzystwo i mimo tego, że zwierzęta te są bardzo popularne i maja bardzo wiele zalet, jest grupa ludzi, która uważa, że zwierzęta domowe to same wady bądź nawet zagrożenia. Jest w tym pewna prawda, bowiem zwierzęta tak naprawdę kierują się instynktem i przy nieodpowiednim obchodzeniu się z nimi, nigdy nie wiadomo co może się stać. Dlatego ważne jest, aby zwierzęta domowe znajdowały się w odpowiednich rękach. Nie każdy człowiek nadaje się do tego by mieć psa, szczególnie jeśli chodzi o psy groźne, albo zajmować się jakimiś egzotycznymi stworzeniami. Wszystko to stwarzać może nie tylko zagrożenie dla nas, ale również dla naszej rodziny bądź ludzi obcych. Zwierzę nieodpowiednio hodowane czy wychowane może być po prostu niebezpieczne. Do tego dochodzą potrzeby sprzątania po zwierzętach oraz zajmowanie się nimi, karmienie, czasami odpowiednia pielęgnacja. Tego typu sprawy to tylko wady jakie związane są ze zwierzętami, które dają nam towarzystwo, ale również wiele problemów.

Pozwól dziecku zaopiekować się samotnym zwierzakiem, a znajdzie w nim przyjaciela i towarzysza zabaw. Czy jako małe dziecko nie chciałeś mieć jakiegoś zwierzaka? Chyba każdy z nas o tym marzył. Jedni chcieli mieć psa, inni kota, dziewczynki pewnie marzyły o chomiku albo króliku. A teraz sam jesteś rodzicem i twoje dziecko dopomina się o zwierzątko domowe. Wart przemyśleć tą potrzebę. Nic tak jak własne zwierzątko nie nauczy dziecka opieki, codziennych obowiązków i odpowiedzialności za inną istotę. I tu pojawia się dylemat - czy nasze dziecko potrafi zaopiekować się takim zwierzakiem? Czy zwierzak dla dziecka nie będzie zbyt dużym obciążeniem? A może to tylko chwilowy kaprys, a zwierzątko będzie przez dziecko traktowane jako nowa zabawka, którą szybko się znudzi. Warto w takiej sytuacji uświadomić dziecko jakim obowiązkiem jest posiadanie zwierzęcia, że to nie tylko wspólne zabawy, ale także karmienie i czyszczenie. Ważny jest też wybór odpowiedniego zwierzaka, jeśli ma to być piesek to łagodna rasa, jeśli kot to na pewno nie pers gdyż wymaga zbyt dużo opieki, a najlepiej żeby to było zwierzę, które my sami chcielibyśmy mieć, gdyż na pewno duży wkład opieki nad nim będzie na nas spoczywał.

Tagi: zwierzę,towarzystwo,dom | Mapa strony