Podróżowanie z psem - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Podróżowanie z psem

Zwierzęta Podróżowanie z psem, czyli jak sprawić by podróż stała się przyjemnością zarówno dla nas, jak i dla psa.Z reguły jazda samochodem jest czymś, za czym nasi czworonodzy przyjaciele przepadają. Kojarzy się z wyjazdem w miłe miejsca czy innymi atrakcjami. W czasie jazdy najczęściej pies jest podekscytowany i niespokojny. Z reguły także poświęcamy mu wtedy mniej uwagi. Jeśli pies jest nieznośny, najprostszą metodą jest zapięcie go pasy. W sklepach dla zwierząt są dostępne specjalne pasy dla psów, które idealnie nadadzą się do jazdy samochodem. Takie pasy mają długość około 1 metra, dzięki czemu pies jest w stanie się położyć, usiąść czy przewrócić na drugi bok. Inną metodą na trzymanie pupila w jednym miejscu jest klatka samochodowa, oczywiście przeznaczona dla samochodów, które posiadają wystarczająco dużo miejsca. Do takiej klatki należy włożyć legowisko naszego pupila i jakąś zabawkę, by czuł się bardziej pewnie i komfortowo.Czasem jednak nasi przyjaciele boją się jazdy samochodem. Do jazdy samochodem, psa należy przyzwyczajać od samo początku. Nie zabierajmy psa samochodem do weterynarza, gdyż to będzie mu się źle kojarzyć : ze szczepieniami i innymi nieprzyjemnymi zabiegami. Pamiętajmy też, że podczas niewłaściwego zachowania naszego zwierzaka, nie należy krzyczeć i pokazywać zdenerwowania. Bądźmy opanowani i stanowczym tonem głosu starajmy się uspokoić naszego pupila.

Psi pomocnik Labrador retriever to rasa z sekcji psów aportujących. Przeciętne wymiary labradora wahają się między 54-56 cm wysokości i 30-33 kg wagi w przypadku suk oraz 56-56 cm i 35-38 kg w przypadku psów. Spotykamy psy tej rasy o różnym umaszczeniu - biszkoptowym, czarnym oraz stosunkowo rzadko występującym czekoladowym. Labradory są silne i wytrzymałe, lubią być w ruchu, a jego niedobór może przyczyniać się do rozwoju otyłości u tych psów. Niegdyś labradory były wykorzystywane głównie przez rybaków, którym pomagały wyciągać sieci, dziś są jednak najczęściej tresowane po to, by pomagać człowiekowi. I tak, wykorzystuje się je w akcjach ratowniczych, terapii osób chorych, są przewodnikami osób niewidomych, a także mogą pomagać w wykrywaniu narkotyków i miejsc, w których dokonano podpalenia. Chętnie współpracują z ludźmi i są bardzo oddane swoim właścicielom. Lubią się też bawić z innymi psami, a jedną z ich ulubionych rozrywek jest pływanie. Są też oddanymi towarzyszami rodziny i bardzo lubią dzieci.

Oczywiście, pies jest zwierzęciem, które bez wątpienia jest bardzo potrzebne między innymi do pilnowania domu oraz do obrony nas samych. Znam pewnego Rafała, który jest niewidomy, ma swojego wytresowanego psa, który ułatwia mu życie, dzięki temu psu, Rafał może pójść do sklepu, do kościoła, do paru czy tez do wielu innych miejsc do których by nie mógł iść bez swojego psa. Jak sami widzicie, psy pełnią wiele funkcji i są naprawdę bardzo przydatne, wierne oraz obrończe. Ja osobiście mam owczarka niemieckiego, ma dwa lata i jest to wspaniały pies bez którego nie wyobrażam sobie życia. Wiele osób z całego świata zawdzięcza swoje życie właśnie psom, to one często przyczyniają się do obrony naszego życia. Na koniec dodam, że pies jest bardzo tanim kosztem, karmić go można resztkami z obiadu.

Tagi: obrona,życie,pies | Mapa strony