Pogadać z papugą - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Pogadać z papugą

Zwierzęta Papugi, kanarki i inne, opierzone towarzystwo, zdarzają się u studentów dość rzadko. Jeśli są, natychmiast stają się ulubieńcami otoczenia.Ze względu na to, że są rzadko spotykane, papugi cieszą się nieustającym zainteresowaniem wszystkich znajomych studenta, zwłaszcza wtedy, gdy mieszka on w akademiku. Nie przykładając ręki do opieki nad ptakiem, koledzy studenci mają ogromną radochę w gawędzeniu z nim, od czasu do czasu chytrze ucząc papugę nowych słów (najczęściej niecenzuralnych), którymi raczy ona potem właściciela i gości w najmniej spodziewanych momentach.Kanarki i inni przedstawiciele gromady ptaków są mniej rozrywkowi, ale niemniej interesujący. Przejawia się to najczęściej w uwagach na temat zapachów albo dźwięków, dochodzących z klatki, które w jakiś sposób przeszkadzają pozostałym współlokatorom.Aby ograniczyć nieprzyjemne komentarze do niezbędnego minimum, należy w opiece nad ptakiem przestrzegać kilku istotnych zasad. Klatka musi być często czyszczona, by zapach stęchlizny nie zabijał wszystkich wchodzących. Pokarmu podawać tylko tyle, ile ptak zje. Reszta ulegnie zepsuciu lub rozrzuceniu wokół klatki. Hałasującego o świcie kanarka dusić nie należy - lepiej przykryć jego klatkę którąś z koszul.

Świnka morska jest bardzo oryginalnym zwierzątkiem, gdyż przypomina mopa, czy szczotkę do ścierania kurzy z mebli. Gryzoń, którego oczka ciężko zobaczyć, przez mnóstwo sierści.Świnki jedzą paszę przeznaczoną specjalnie dla nich, warzywa i owoce. Mieszkankiem świnki powinna być duża klatka, wypełniona trocinami i sianem. Należy ją ustawić w odpowiednim miejscu, z dala od przeciągów i wilgoci. Świnkę należy często wypuszczać, aby mogła biegać sobie po mieszkaniu, ale trzeba też uważać na bobki, które zdarzają jej się dosyć często. Należy regularnie obserwować i sprzątać odchody zwierzaczka. Jeżeli poświęcimy swojej śwince wystarczająco czasu i damy jej miłość, ona odwdzięczy nam się tym samym-stanie się wesoła, pogodna, żywa i aktywna, oraz to co ważne-nie będzie gryzła ze względu na poczucie bezpieczeństwa. My jako opiekunowie naszych podopiecznych, powinniśmy czasem przyglądać się naszym świnkom i obserwować, czy nie mają jakichkolwiek schorzeń i czy nie są chore. W razie takiej ewentualności należy udać się do weterynarza.

Jest to bardzo sympatyczne zwierzątko.Świnka morska, podobnie, jak chomik, jest zwierzątkiem mało wymagającym. Właściwie przez całe życie może dostawać karmę kupioną w sklepie zoologicznym, jednak częstując ją kawałkiem marchewki, czy buraczka, z pewnością sprawimy jej dużo przyjemności. Zanim sprawimy jednak dziecku prezent w postaci świnki, uświadommy je, że gryzoń ten musi mieć koniecznie sprzątaną klatkę przynajmniej raz w tygodniu, inaczej będzie bardzo brzydko pachniało, a świnka może na coś zachorować. Jeśli dziecko jest na tyle duże, by zrozumieć potrzebę utrzymywania klatki w czystości i robić to samodzielnie, pozwólmy mu na posiadanie świnki. Nie powinniśmy się jednak zgadzać na zakup delikatnej, drogiej, za to pięknej świnki angory - dbanie o prawidłowy stan jej wyjątkowo aksamitnego i długiego owłosienia może przerosnąć możliwości dziecka - w konsekwencji obowiązek ten spadnie na mamę i tatę lub zwierzątko zostanie poddane przymusowemu strzyżeniu, co może nie spodobać się maluchowi na tyle, że zrezygnuje z opieki nad zwierzątkiem.

Tagi: świnia,papuga,opieka | Mapa strony