Psy rasowe - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


Psy rasowe

Zwierzęta Jest wielu wielbicieli psów, którzy mieszkają w blokach i decydują się na psa. Pies zamieszkujący w blokach traktowany jest jak członek rodziny. Niektórzy pozwalają nawet swoim wielbicielom wylegiwać się i spać na łóżku lub fotelach. Taki pies bardzo szybko podchwyci słabości swojego właściciela i wykorzystuje jego słabość dla swojej własnej wygody. Pies naprawdę bardzo świetnie myśli i na swój sposób jest dobrym psychologiem. Mieszkając w blokach musi nauczyć się dobrego zachowania bo żyje w bardzo dużej społeczności.

Do grupy psów szpiców i psów pierwotnych zaliczyć trzeba rasę Chow Chow. Rasa ta ma pochodzenie mongolskie i znana jest już na świecie od przeszło dwóch tysięcy lat. Rasa ta ma bardzo charakterystyczny wygląd. A mianowicie gdy pies Chow Chow osiągnie wiek dorosłości to z wyglądu przypomina lwa. Wszystko przez bardzo gęstą grzywę. Dodatkowo pies Chow Chow charakteryzuje się tym, że nosi ogon na grzbiecie. Umaszczenie tego psa może mieć kolor rudy, czarny, biały a nawet kremowy i niebieski. Sierść tych psów jest niezwykle gęsta i puszysta. A jak te psy się zachowują? Otóż jest to raczej spokojna rasa, lubiąca spacery. Psy te mają dobry kontakt z ludźmi. Jednak dopiero dorosłe osobniki wiedzą co to zabawa. Małe te psy nie umieją się bawić. Kolejną cechą charakterystyczną Chow Chow jest fakt, że to samice są bardziej agresywne niż samce. Dodatkowo to właśnie suki są o wiele bardziej szczekliwe. Bez wątpienia dużą zaletą tej rasy jest fakt, że psy te idealnie sprawdzają się jako psy do stróżowania.

Bulterier to rasa psów, którą zaliczyć trzeba do grupy psów terierów. Psy te mają bardzo charakterystyczny wygląd. Większości Polakom raczej nie podobają się wizualnie. Dzieje się tak dlatego, że psy te mają bardzo charakterystyczny profil głowy. Dodatkowo psy te cechuje bardzo mocna budowa ciała. Jeżeli natomiast chodzi o kolor umaszczenia, to w wypadku bulteriera jest duża różnorodność. Otóż psy te mogą mieć białą, pręgowaną, czerwoną i płową maść. Natomiast niepożądane są bulteriery o kolorze niebieskim i czekoladowym. Jakie cechy charakteru posiada ta rasa? Otóż bulteriery cechują się przede wszystkim zrównoważeniem, bystrością, ale często także dużą upartością. Nie są to na pewno psy rodzinne. Oczywiście tolerują one dzieci, jednak ich kontakty powinny zawsze być pod nadzorem osoby dorosłej. Kiedyś rasa ta była bardziej popularna w Polsce. Obecnie została nieco wyparta przez takie rasy jak amstaffy czy pitbulle. Pewną ciekawostką będzie pewnie fakt, że u psów o całym umaszczeniu białym mogą występować kłopoty ze słuchem. Bardzo często się zdarza, że psy te o białym umaszczeniu są głuche od urodzenia.

Tagi: dodatek,wygląd,kolor | Mapa strony