Psy podwórkowe - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Psy podwórkowe

Zwierzęta Psy podwórkowe są zazwyczaj mieszańcami. W każdym gospodarstwie jest minimum dwa lub więcej psów. Psy mają do spełnienia pewną rolę, a właściwie pracę. Dostają jedzenie i spanie, ale muszą na nie zapracować w postaci pilnowania podwórka. Zazwyczaj robią to w nocy kiedy właściciele idą spać. Są spuszczane na noc, aby mogły pilnować każdy kącik podwórka przed niepożądanymi gośćmi. Dobry pies nie wpuści nikogo obcego na podwórko i o takiego psa należy przyzwoicie dbać. W dzień pies odpoczywa sobie spokojnie w budzie.

Dog niemiecki to rasa psów, które należą do grupy psów w typie sznaucera i pinczera. Jeżeli chodzi o wygląd tej rasy to charakteryzuje się ona bardzo krótkim, ale jednocześnie gęstym włosem. Natomiast jeśli chodzi o ich umaszczenie to można wyróżnić trzy podstawowe kolory. A mianowicie dog niemiecki może przyjmować kolor żółty, czarny lub niebieski. Czasami występują także dogi o innym umaszczeniu. Coraz częściej można spotkać dogi o umaszczeniu tak zwanym arlekinie, czyli biało-czarnym. A jakie cechy charakteru posiada ta rasa? Otóż dog niemiecki należy do psów spokojnych, lubi dzieci. A zatem idealnie nadaje się do domu, gdzie są dzieci. Dodatkowo dogi niemieckie są raczej mało ufne i musi trochę minąć nim komuś zaufają. Mając w domu doga należy pamiętać o byciu konsekwentny - tylko takie zachowanie da nam gwarancję, że wychowamy mądrego psa. Pewną ciekawostką może być fakt, że to dog niemiecki jest jednym z głównych bohaterów popularnej bajki Scooby Doo. Bajka ta cieszy się popularnością wśród dzieci od kilkunastu dobrych lat.

Czarny terier rosyjski to rasa psów, która zalicza się do grupy psów w typie pinczera i sznaucera. Jak sama nazwa mówi rasa ta ma coś wspólnego z Rosją. A mianowicie czarny terier rosyjski został zatwierdzonym w byłym Związku Radzieckim dopiero w 1981 roku. ZSRR chciało stworzyć psa odpornego na warunki klimatyczne, wytrzymałego. Jednym słowem miał on idealnie się sprawdzać w wojsku i w służbach granicznych. Jak sama nazwa rasy mówi głównym kolorem umaszczenia jest kolor czarny. Jednak w niektórych przypadkach może występować siwe przesianie. Psy te są niezwykle odważne, pewne siebie i silne. Dodatkowo są raczej psami mało ufnymi do obcych. Tak jak ZSRR chciało pies ten jest bardzo odporny na choroby i trudne warunki atmosferyczne. Idealnie nadają się na szkolenia, gdyż są niezwykle posłuszne i pojętne. Innymi cechami charakterystycznymi dla czarnego teriera jest bycie rozważnym i nie pobudliwym. To wszystko pokazuje, że jest to rasa, która raczej nie nadaje się zbytnio do ogniska domowego.

Tagi: pies,obrona,bezpieczeństwo | Mapa strony