Pies grenlandzki - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


Pies grenlandzki

Zwierzęta O tym, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą o tym szczególnie ci, którzy wychowywali się u boku czworonożnego zwierzęcia. Pies jest wiernym przyjacielem naszej doli bądź niedoli. Nigdy nie opuści swojego pana i jest wiernym kompanem naszych przygód. Podobnie jak i my, pies popada w różna stany psychiczne. Bywa smutny i radosny, szczęśliwy, a nawet zapłakany. Wiele osób, którym towarzysza czworonogi opowiada o chwilach, kiedy to podczas dni rozpaczy człowieka pies doskonale wyczuwał wspomniana nostalgię i smutek. Psy częściej reagują wtedy na stany psychiczna swoich panów i co wspaniale - częściej pomagają wyjść z tych stanów niż inni członkowie rodziny. Psy, choć nie mogą mówić, potrafią rozweselić. Przytulic się, polizać "zasmuconą" dłoń właściciela. Sprawić iż ten poczuje bliskość i zrozumienie innej, żywej istoty. Brzmi to wszystko patetycznie i wzniośle, ale nie miejmy wątpliwości są wierniejsze niż inni ludzie.

Owczarek kaukaski jest bardzo ciekawą rasą psów. Jednocześnie jest to bardzo stara rasa, która wywodzi się z Kaukazu. Rasa ta przez wiele lat była hodowana w izolacji, aż w końcu owczarki kaukaskie trafiły do Niemiec Wschodnich gdzie traktowano je jako psy patrolujące. Wykorzystywano je przy pilnowaniu granic a zwłaszcza przy Murze Berlińskm. Jaką mają budowę te psy? Otóż psy te są z budowy duże i bardzo silne. Mogą posiadać krępą ale także szczupłą sylwetkę. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju owczarka kaukaskiego. Jeżel natomiast chodzi o ich umaszczenie to jest ono szare, szaro-czarne, rudawosłomkowe, nakrapiane i łaciate. Natomiast jeśli chodzi o ich charakter, to są to psy bardzo zrównoważone, ale jednocześnie niezwykle niezależne. Lubią posiadać dominację, są niezwykle czujne i stanowcze. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że te psy można źle wychować i wówczas mogą stać się agresywne. A zatem trzeba być bardzo uważnym przy tresowaniu tych psów, by nie narobić sobie więcej kłopotu.

Każdy z nas słyszał kiedykolwiek o zwierzątkach domowych. Najczęściej są to małe stworzenia, które są trzymane, aby dostarczać nam przyjemności, towarzystwa w smutnych, nudnych, samotnych chwilach. Zwierzątka domowe mogą być świetnym prezentem dla naszego dziecka, na którąkolwiek z jego imprez, a mam tu na myśli miedzy innym urodziny, imieniny a nawet ślub. Pamiętajmy jednak, że biorąc takie zwierzątko do swojego domu, przejmujemy nad nim pełną opiekę, a wie psim zapewnić mu wszystko do przetrwania, ponieważ najczęściej takie stworzenie staje się całkowicie zależne od swoich właścicieli, tak jak małe dziecko od swoich rodziców. Jako zwierzątka domowe możemy spotkać psy, kotki, papugi, pająki, węże, króliki oraz wiele innych zwierzątek, które SA hodowane i trzymane wyłącznie poprzez kaprys posiadającego. Opieka nie kończy się tylko na karmieni, ale również na zapewnieniu opieki weterynaryjnej. Zwierzątka domowe to żywe stworzenia i one tez czasami chorują i my musimy się nimi opiekować.

Tagi: wiara,zwierzę,człowiek | Mapa strony