pokarm dla ryb akwariowych - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


pokarm dla ryb akwariowych

Zwierzęta Najstarsze zapiski o rybach wywodzą się z Chin dotyczące hodowania "złotej rybki". Hodowanie rybek nawet na mała skalę jaką bez wątpienia jest hodowanie rybek w domu, wymaga sporego poświęcenia i nie małych nakładów finansowych. Przy hodowli rybek należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. W zależności od rasy jaką chcemy mieć w swoim akwarium należy pilnować odpowiedniej temperatury wody, jej twardości i czystości. Od czasu do czasu należy wymieniać wodę w naszym "mini oceanie" oraz dodawać odpowiednich preparatów. A jeśli dołożymy do tego jeszcze rozród naszych rybek, to w tym momencie dochodzą kolejne obowiązki. Jednak efekt jaki uzyskujemy po włożonej w te hobby pracy, niejednokrotnie powala na kolana. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy dostęp do bardzo wielu gatunków i to coraz bardziej egzotycznych rybek, nasze akwaria zamieniają się w prawdziwy egzotyczny atol pełen pięknych i kolorowych rybek. I choćby właśnie dla tych pięknych chwil wielu z nas decyduje się na tę hodowlę. Poza tym rybki w trakcie swego tanecznego ruchu w wodzie wpływają na człowieka bardzo łagodząco i powodują spore odprężenie po codziennym trudzie ciężkiej pracy.

Wielu ludzi szukając odpowiedniego prezentu jakim chcą obdarować bliskich i po pewnym czasie wpada na pomysł, aby kupić takiej osobie jakiegoś zwierzaka. Jest to oczywiście dopuszczalna forma prezentu, ale pod warunkiem, że zostanie to uzgodnione z osobą którą chce się takim zwierzakiem obdarować. Ponieważ jeśli się tego nie uzgodni z samym zainteresowanym, może się okazać, że zwierzę wcale nie jest mile widzianym prezentem a dodatkowo robi się z tego prezentu ogromny kłopot. Osoba która kupi zwierzaka i da go komuś innemu może sobie nie zdawać sprawy z tego, że po pierwsze obdarowany absolutnie nie chce takiego prezentu lub nie może mieć w domu zwierząt z różnych względów, po drugie następnie pojawia się pytanie co z takim niechcianym prezentem później zrobić. Najczęściej takie niechciane prezenty w postaci psa lub kota trafiają później do schroniska dla zwierząt, ponieważ jeśli ktoś nie chce lub nie może mieć zwierzaka, żadna siła go do tego nie przymusi i czasem nawet lepiej jest takie zwierzę oddać, niż skazać go na życie niechcianego.

Koty to indywidualiści. Nie da się ich zniewolić, oczywiście jeśli mowa o poczciwych dachowcach, a nie sztucznych maskotkach, które nigdy z domu nie wyszły. Wielką zaletą kotów jest to, że tam mało trzeba się nimi opiekować. Koty chodzą własnymi ścieżkami, często nie ma ich w domu całymi tygodniami, zawsze jednak wracają. Mamy przy tym pewność, że nie nabrudzą nam na dywanie. Jeśli mamy specjalną kuwetę, to mamy gwarancję porządku i czystości. Koty są wspaniałymi stworzeniami, które czasami też się do nas przytulają i uroczo mruczą wyrażając swe zadowolenie. Posiadanie tych zwierząt może być bardzo miłe i może sprawiać dużo radości. Jeśli jednak potrzebujemy zwierzęcia, które zawsze będzie z nami i nigdy nas nie podrapie, to lepiej zdecydować się na psa. Koty potrzebują wolności i czasami są nieobliczalne, a ich pazury u niejednej kobiety budzą strach.

Tagi: ryba,prezent,praca | Mapa strony