pokarm dla ryb - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


pokarm dla ryb

Zwierzęta Ryby to kręgowce wodne. Oddychają skrzelami, żyją w stawach, jeziorach, morzach, oceanach, rzekach, mogą też funkcjonować w małych domowych akwariach. Jest zmiennocieplna, może pływać w każdej temperaturze, zależy od gatunku ryb. Są mięsożerne jak rekiny, piranie, ale też takie, które żywią się planktonami, glonami. Mają płetwy i ciało pokryte śluzem i łuzkami. Mogą być morskie, rzeczne, słodko-wodne, głębinowe. Ludzie lubią spędzać wolny czas łowiąc ryby, są nawet specjalne zawody. Domowe rybki, hodowane w akwariach są malutkie, mają kolorowe łuski, i migotają w wodzie ciesząc wzrok. Ryby takie nie nadają się do spożycia jak i życia w ekstremalnych warunkach. Są specjalnie hodowane i można je kupić w każdym sklepie zoologicznym.Karmi się je specjalną karmą i trzeba pamiętać, aby nie wsypać za dużo, gdyż spożywają wszystko i mogą umierać. Rybki,muszą mieć regularnie wymienianą wodę, na czystą i powinna mieć stałą temperaturę, specjalnie podgrzewaną. Rybki wymagają określonej opieki, i trzeba o nie dbać.

Zwierzęta domowe, które trzymane są w domach przez bardzo dużą ilość osób, nie są w nich przecież przypadkowo. Zwierzęta domowe dają ludziom bardzo wiele korzyści psychicznych, aniżeli fizycznych. Fizycznie bowiem zwierzęta sprawiać mogą problem, bowiem ich posiadanie wiąże się niejednokrotnie z różnymi czynnościami takimi jak sprzątanie, ale nikomu, kto kocha zwierzęta t nie przeszkadza. Zwierzęta maja wiele zalet, bowiem zawsze gdy przychodzimy do domu, zmęczeni, z pracy, wiemy że w domu jest ktoś kto na nas czeka. Czeka na nas nasze zwierzę, które musimy nakarmić, do którego możemy coś powiedzieć i które będzie reagowało na nasze słowa. Z tego powodu najpopularniejsze zwierzęta domowe to psy, bowiem właśnie psy najlepiej potrafią okazywać emocje i powodować, że człowiek chętnie wraca do domu. Pies czeka na nas, kiedy wchodzimy cieszy się, skacze, liże nas po rękach albo merda ogonem. Od razu widać, że pies cieszy się na nasz widok, a dzięki temu od razu czujemy, że jesteśmy mu potrzebni.

Papużki nierozłączki to jak mówi powiedzenie najlepsi przyjaciele, którzy prawie nigdy się nie rozstają. Dla miłośników świergotu ptaków polecam domowego ptaka, który umilał będzie czas. Mamy bardzo duży wybór, w zależności od tego czego oczekujemy. Może to być ptak który oczaruje nas swoim wyglądem, albo będzie pięknie śpiewał. Niezależnie od tego czego oczekujemy najlepszym rozwiązaniem będzie papuga. Zarówno jej względy estetyczne, jak i wokal na pewno zrobią duże wrażenie. Mamy bardzo duży wybór gatunków. Możemy wybrać egzotyczną, majestatyczną papugę albo małe i kolorowe papużki nierozłączki. W zależności od upodobań i wymagań możemy zdecydować się na papużki, które lubią śpiewać, bądź też takie które są trochę cichsze i pozwolą nam się wyspać. Z posiadaniem papużek łączą się także pewne obowiązki. Jak każde zwierzątka trzeba je karmić, dostarczać świeżą wodę, zapewnić rozrywkę i towarzystwo. Możemy także spróbować nauczyć papugę wymowy chociaż kilku słów. Pamiętać należy jednak, że tylko niektóre gatunki papug zdolne są do naśladowania ludzkiej mowy i mimo usilnych prób może się nam nie udać.

Tagi: dom,ryba,hodowla | Mapa strony