Ścieżki kota - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Ścieżki kota

Zwierzęta Ulubionym zajęciem kota jest zabawa. Uwielbiają atakowanie piłeczek bądź ruszających się przedmiotów, a zwłaszcza sznurków. Czają się, a potem atakują gryząc zabawkę. Aby nie uciekła, przetrzymują ją łapkami. Po aktywnej rozrywce, przychodzi czas na spanie. Kot znajduje sobie swoje ulubione miejsce na sen i odpoczynek. Zazwyczaj są to miejsca położone wyżej, by kot miał dobry punkt obserwacyjny na to, co dzieje się dookoła niego. Lubi również przesiadywać godzinami na okiennym parapecie. Przygląda się widokowi za oknem, a każdy ruch powoduje ciekawskie machanie ogonem. Gdy dojrzy innego kota, często chce wyjść na dwór i obwąchać nieznajomego. Czasami dochodzi do kocich bójek sygnalizowanych przeraźliwym miauczeniem i prychaniem. Uwielbia leżeć na łóżku ze swoim ulubionym domownikiem. Przytula się do niego, zwija się w kłębek i mruczy okazując sympatię i zadowolenie. Kot to bardzo mądre zwierzę. Wyczuwa zły nastrój właściciela, ociera się o niego albo wskakuje na kolana. Wyczuwa również chorobę i ból. Kładzie się wtedy na chorym miejscu i swoimi wibracjami i ciepłem sprawia, że dolegliwość ustępuje.

Bez wątpienia jedną z najstarszych ras kotów jest rasa, która nosi nazwę kota abisyńskiego. Pochodzenie tej rasy nie jest do końca jasne. W Polsce rasa ta po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku. Została sprowadzona ze Szwecji przez sędziego Marka Chadaja. Koty te mają smukłą sylwetkę i jednocześnie zaliczany jest do kotów średniej wielkości. Jest on dosyć muskularny. Oczy jego są migdałowe a waga waha się między dwoma a pięcioma kilogramami. Cechą charakterystyczną w ich wyglądzie zewnętrznym są bez dwóch zdań uszy, które to są bardzo duże i zarazem szerokie u podstawy. Wśród tej rasy można wyróżnić cztery podstawowe odmiany kolorystyczne: beżowo-płowy, niebieski, sorrel a także dziko umaszczony. Koty abisyńskie są bardzo inteligentną rasą. Dodatkowo są żywe i bardzo towarzyskie. Uwielbiają kontakt zarówno z człowiekiem jak i innymi zwierzętami. Mają pewną skłonność- a mianowicie opanowały bardzo dobrze sposoby wymykania się z zamkniętych pomieszczeń. Wszystko przez to, że jest to rasa bardzo towarzyska.

Jeśli chcemy nasze dzieci nauczyć rozpoznawać zwierzęta, trzeba do tego podejść trochę niekonwencjonalnie. Zwykłe obrazki ptaków już nie wystarczą. Można zabrać dzieci do lasu albo do zwykłego parku, gdzieś w okolicy naszego domu. Siadamy na ławce i obserwujemy ptaki. Najpierw pewnie zjawią się wróble, które będą chciały, żebyśmy rzucili im kilka okruszków. Możemy także spotkać szpaki, zwłaszcza na drzewkach owocowych, czarne kosy, srokę, kawki, a nawet wrony. W lesie ptaków jest znacznie więcej. Może uda nam się wytropić samego dzięcioła! Na pewno gdzieś po drodze zobaczymy bociana czy żurawia, a w jeziorach możemy zobaczyć różne rodzaje kaczek, łabędzie i perkozy. Nad polami, często fruwają jastrzębie, ale bardzo trudno je dostrzec. Możemy zabrać ze sobą aparat fotograficzny, żeby zrobić ptakom zdjęcia. Dzięki temu dzieci szybciej zaczną odróżniać od siebie poszczególne gatunki ptaków i będą chętne, żeby poznawać ich coraz więcej i więcej.

Tagi: dziecko,ptak,właściciel | Mapa strony