Szczurze ogonki - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Szczurze ogonki

Zwierzęta Coraz częściej spotykanym wśród studentów gryzoniem jest szczur - schludny i inteligentny towarzysz nocnych imprez.Zaskakujący może wydawać się fakt, że coraz większe grono posiadaczy szczurów stanowią studentki. Wbrew obiegowej opinii, że panie boją się szczurów i myszy ze względu na przerażające ogony (jakby w szczurzym ogonie naprawdę było coś przerażającego), dziewczęta masowo zaopatrują się w sympatyczne gryzonie, przyzwyczajając je do towarzyszenia sobie w ciągu całego dnia.Dobrze wychowany szczurek jest wiernym kompanem studenta także na uczelni. Przyzwyczajony do tłumu, spędza czas na ramieniu lub w torbie właściciela, od czasu do czasu wdzięcząc się do otoczenia i domagając smakołyków. Nie wszystkie osobniki da się jednak do tego przyzwyczaić. Większość szczurów to domatorzy, którym przyjemność sprawia wydostanie się z klatki raz na jakiś czas, by mogły pozwiedzać pokój czy kuchnię.Szczura karmić można wszystkim, czym karmi się sam student, jako że jest to zwierzę wszystkożerne. Wiele tych sympatycznych gryzoni przejawia także zainteresowanie piwem, co błyskawicznie zjednuje im serca imprezowiczów.

Pies jest modnym zwierzęciem w dzisiejszych czasach .Jest wiele ras tego zwierzęcia, poczynając od malutkich pieskówtypu chihuahua, do wielkich potworków jak rottweiler, czy owczarek kaukaski.Psy często są uosabiane ze swym panem. Wystarczy wyjść na ulicę i dostrzec, jak pięknie ubrane, bogate paniechodzą po ulicy z malutkimi pieskami np chihuahua. Niektóre z nich nawet mają na sobie słodkie ubranka i piękną,błyszczącą biżuterię. Panie zakochane w swoich pupilach noszą je często w wielkich torebkach, przeznaczonych specjalniedla nich. Duże, groźne psy najczęściej zostają ulubieńcami mężczyzn. Dostrzegamy idącego fana Metallicy ubranegona czarno, na rękach pieszczochy, to i pies musi taki być-musi być groźny a na szyji czarna obroża z dodatkami wkolorze srebra.Pies jest zwierzęciem niewidzącym świata poza swoim panem. Jest mu wierny, słucha się go. Na pewno znamy takie przypadki kiedy to właściciel znęca się nad swoim psem, a ten i tak jest do niego bardzo przywiązany. Jeśli chodzi o wyżywienie to pies je chyba wszystko to, co da się zjeść.

Kot nie jest najlepszym pomysłem na prezent dla dziecka.Jeśli dziecko nigdy nie miało żadnego swojego zwierzątka domowego, lepiej nie udzielać mu lekcji odpowiedzialności za pupila na przykładzie kota. Malutki kociak jest śliczny, przesłodko poluje na kłębek wełny i zasypia w ramionach dziecka, ale musimy pamiętać o tym, że ten uroczy zwierzak w końcu urośnie, a towarzystwo ludzi (szczególnie dziecka) stanie się dla niego mało atrakcyjne. Większość kotów to indywidualiści, a dziecko może zachowywać się w stosunku do ukochanego Mruczusia zbyt nachalnie - wtedy nie mamy szans by odpowiednio szybko zareagować na podrapanie, czy nawet pogryzienie malca. W skrajnych przypadkach, gdy kot ma zbyt dominujący charakter, zaniepokojeni rodzice decydują się na to, by go oddać, co przysparza dziecku dodatkowych cierpień, a nam niepotrzebnych stresów. Ponadto problemem może okazać się codzienne opróżnianie kuwety. Dlatego zdecydowanie lepiej nie kupować kociaka, gdy nasza pociecha ma mniej niż pięć, sześć lat, bo może to skończyć się nieprzyjemnie zarówno dla nas, jak i dla kota i dziecka.

Tagi: pan,piwo,gryzoń | Mapa strony