Szkolenie psów - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Szkolenie psów

Zwierzęta Chcąc mieć dobrze ułożonego psa na przyszłość należy od szczenięcego wieku zadbać o jego dobre wychowanie. Jeśli nie jesteśmy w stanie to zrobić sami najlepiej zapisać się ze swoim pupilem do ośrodka tresury zwierząt. Szkolenie należy zacząć od przedszkola psiego a następnie należy psa dokształcać zapisując go na zajęcia z posłuszeństwa. Tak wyszkolony pies nie powinien nam sprawiać problemu. Wychodzenie z nim na spacer powinno być samą przyjemnością. Oczywiście psa można zapisać i na inne szkolenia celem podwyższenia jego wiedzy.

Jamnik krótkowłosy to najbliższy krewny jamnika długowłosego a także jamnika szorstkowłosego. Jamniki krótkowłose żyją przeciętnie około dwunastu, czternastu lat. Oczywiście tak samo jak w przypadku innych ras długość życia jamnika krótkowłosego coraz bardziej się wydłuża. Jamnik swoich przodków powinien szukać w Niemczech wśród dawnych psów gończych. Obecnie jamniki krótkowłose należą do tych ras, które trzymane są dla towarzystwa w domu. Dzieje się tak między innymi dlatego, że psy te są dość małej budowy a co za tym idzie idealnie nadają do zamieszkania w bloku. Jednak podstawowymi zadaniami tej rasy była gonitwa za zwierzyną, płoszenia a także norowanie. Jamnika tak naprawdę ciężko pomylić z jakąś inną rasą. A mianowicie charakteryzuje się on tym, że mają bardzo gęsty i jednocześnie bardzo krótki włos, który to nie wymaga obcinania. Jamniki krótkowłose uważane są za jedne z bardziej złośliwych psów. Są niezwykle charakterlne. Jednak trzeba tu podkreślić, że rasa ta jest niezwykle przywiązana do swojego właściciela.

Bez wątpienia śmieszną rasą pod względem wyglądu jest buldog francuski. Otóż psy te cechują się małą i jednocześnie krępą budową. Ich głowa jest mocno szeroka a zarazem kwadratowa. Kolejną śmieszną rzeczą w ich wyglądzie są duże a zarazem odstające uszy. Ogon natomiast mają krótki. Psy te mają włos krótki i jednocześnie niezwykle gładki. Dodatkowo jest przylegający do ciała i miękki. Czy buldog francuski nadaje się do rodziny? Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Dzięki swej budowie idealnie nadaje się, by móc zamieszkać w mieszkaniu. Dodatkowo pies ten jest niezwykle rodzinny i bardzo mocno przywiązuje się do rodziny. Rasa ta bardzo dobrze nadaje się do opieki nad dziećmi. A mianowicie rasa ta to tak zwane pieszczochy i uwielbiają bawić się z dziećmi. Pies ten ma małe wymagania zarówno co do jedzenia jak i ruchu. A zatem idealnie nadaje się do zwykłej, zabieganej rodziny. Jedyne czego potrzebuje to okazywania miłości, lubi czuć się potrzebny i kochany. Jest to rasa, która zgodna jest we współżyciu z innymi zwierzętami.

Tagi: pies,dodatek,śmiech | Mapa strony