Ultradzwięki - Więź ze zwierzętami - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Ultradzwięki - Więź ze zwierzętami

Na Florydzie również aligatory otrzymują nasze ukryte sygnały.Krokodyle reagują, wyzywając nas na pojedynek. W czasie sezonu godowego wytwarzają ultra niskie dźwięki, wykraczające poza próg naszej słyszalności. Samce używają tych poddźwiękowych odgłosów, by umocnić swoją pozycję. Dźwięki o niskich częstotliwościach emitują również samochody, które prowokują aligatory do pojedynku. Woda wiruje w rytm fal poddźwiękowych z chwilą, gdy aligatory podejmują wyzwanie. Czasami aligatory stają w obliczu jeszcze bardziej nienaturalnego współzawodnictwa. Większym wyzwaniem są dla nich dźwięki, wydawane przez Śmigla poduszkowców. Istnieje jednak rywal zupełnie bezkonkurencyjny: poddźwiękowy rumor wahadłowca obejmuje 80 tyś. km kwadratowych. Każdy samiec daje z siebie wszystko, ale w tym pojedynku jest tylko jeden zwycięzca. Infradźwięki rozchodzą się dalej, niż jakiekolwiek inne dźwięki. Pokonują nawet oceany. Odgłosy wielorybów rozchodzą się na niewiarygodne odległości. Dźwięki, wydawane przez humbaka układają się w najbardziej skomplikowaną pieśń świata zwierzęcego.

Owady te towarzyszą nam prawie od zawsze i jak wykazały badania naukowców nie przechodziły nigdy ewolucji. Z tego wynika, że są doskonale przystosowane do życia. Ich ciało jest spłaszczone i nie posiadają skrzydeł. Jest kilka rodzajów pcheł. Pchły kocie i psie występują na zwierzętach domowych i dzikich. Istnieje również pchła ludzka, która pasożytuje na ciele człowieka. Skaczą one bardzo daleko i wysoko. Pchła ludzka mimo 3 milimetrów wysokości potrafi skoczyć 30 centymetrów wzwyż i 50 centymetrów w dal. Stąd właśnie wzięła się popularność pchlich cyrków. Samiec zapładnia kilka samic, a ta z kolei składa jaja na ciele ofiary. Jaja te najczęściej odpadają na legowisko żywiciela- to właśnie tam dorastają larwy, żywiąc się sierścią, piórami oraz odchodami. Pokolenie pcheł może się rozwijać od 14 dni do jednego roku. Bardzo ważną rolę pełnią tu warunki, w jakich przebiega ten proces. Najbardziej dokuczliwą pchłą jest pchła piaskowa nazywana maleńką. Jest ona bardzo mała i ma jedynie milimetr wzrostu, a można ją spotkać w Ameryce południowej i Afryce. Samice wgryzają się najczęściej w skórę między palcami i pod paznokcie, wtedy pęcznieją do rozmiaru ziarenka grochu.

Wielka tajemnica wilka workowatego.W kronikach znajdujemy, wiele relacji i opisów świadczących o tym, że pozornie wymarłe gatunki mogły przetrwać do dnia dzisiejszego. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku wilka tasmańskiego, niekiedy zwanego tygrysem tasmańskim z uwagi na swoje charakterystyczne umaszczenie, z wyraźnym pasami na zadzie. Wilk tasmański to dziki torbacz-drapieżnik wysoki na blisko dwa metry, obdarzony masywnymi szczękami, występujący niegdyś licznie na terenach Australii i Tasmanii. Wyparty z kontynentu przez, lepiej ewolucyjnie dostosowanego do panujących warunków, psa dingo, przetrwał na Tasmanii do początków dwudziestego wieku. Tępiony przez farmerów za szkody wyrządzane wśród stad owiec gatunek obecnie uznawany jest oficjalnie za wymarły. Jednak od 1936 roku, odkąd rozpoczęto badania nad tym gatunkiem, zgłosiło się ponad czterystu świadków, którzy widzieli je na własne oczy. Jeszcze więcej osób widziało ślady tych tajemniczych zwierząt. Niezależnie od poszukiwań żywych egzemplarzy tego uznawanego za wymarły gatunku trwają prace na d jego sklonowaniem z komórek z zachowanych szczątków.

Tagi: dzwięk,aligator,samiec | Mapa strony