Zabawa z psem - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Zabawa z psem

Zwierzęta Zabawa z pupilem może się okazać fantastyczną rozrywką, Warto jednak pamiętać by była przeprowadzana prawidłowo i bezpiecznie.Z psem należy się bawić na zasadach podobnych do takich, jakie obowiązują w stadzie. Chodzi o to, że jeżeli nasz pupil chce się z nami bawić, to oznacza to także, że potrzebuje nie tylko rozrywki, ale także wykazuje chęć dominacji i zmuszenia nas do zabawy. Kiedy pies nas gryzie, chce wywołać nasze zainteresowanie, a my machając rękami czy nogami pokazujemy, że jesteśmy słabi i łatwo podatni na wpływy naszego pupila. Ukazujemy wtedy, że jesteśmy słabszym członkiem stada. By prawidłowo bawić się z czworonogiem, należy go uspokoić, wyciszyć szczeniaka spokojnym głosem czy wziąć go na ręce. Podczas zabawy możemy rzucać mu gumową piłeczkę czy patyk. Starajmy się nie drażnić psa, gdyż to tylko sprawi, że będzie bardziej niespokojny i trudno go będzie potem doprowadzić do porządku. Należy pamiętać, że to my kończymy chwile frajdy, a nie pies. Zabawę zakończamy zdecydowanie, niekiedy używając stanowczego tonu głosu. Musimy wiedzieć, że jeśli nie nauczymy psa dyscypliny w okresie szczenięcym, możemy być przygotowani na problemy, kiedy nasz pupil dorośnie.

Stróż i przyjaciel Owczarek niemiecki to rasa zaliczana do psów pasterskich. W zależności od płci, psy te osiągają wielkość między 60 a 75 cm. Masa ich ciała z kolei waha się od 22 do 45 i również zależy od płci zwierzęcia. Zwykle spotykamy się z owczarkami, których umaszczenie jest czarne podpalane, z odcieniami rudego lub brązu. Zdarzają się jednak takie osobniki, które w całości są pokryte czarną sierścią. Owczarki niemieckie należą do najpopularniejszych psów obrończych na świecie, głównie ze względu na muskulaturę swojego ciała, wysoką inteligencję i zwinność. Psy tej rasy charakteryzują się zdolnością do szybkiego uczenia i są posłuszne, dlatego warto je tresować już od młodego wieku. Mimo że bez wątpienia owczarki niemieckie przede wszystkim kojarzą się nam jako stróże domów, są też bardzo oddanymi towarzyszami ludzi i potrafią się mocno przywiązać do rodziny i być naprawdę lojalnymi przyjaciółmi. Psy tej rasy żyją średnio około 13 lat, a na starość mogą cierpieć na różne schorzenia, w tym zwłaszcza na dysplazję stawów biodrowych.

Jak się okazuje, pies jest bardzo dobrym a może i nawet najlepszym przyjacielem człowieka. To właśnie pies jest nam wierny do końca życia, broni nas i jest nam posłuszny. Ja osobiście mam owczarka niemieckiego czystej rasy, ma około trzech lat, powiem wam, że jest to bardzo dobra rasa, posłuszna oraz obrończa. Pies to wspaniałe zwierze dla każdego z nas, jest bardzo pomocne oraz zapewnia bezpieczeństwo. Pies wykorzystywany może być do różnych rzeczy, jedne z nich pilnują domu, inne pomagają niewidomym a jeszcze inne służą jako psy pociągowe. Bardzo lubię swojego psa, jest on bardzo wierny. Według mnie, każdy powinien mieć swojego przyjaciela jakim jest właśnie pies, to dzięki niemu możemy czuć się bezpieczni, on nigdy nas nie opuści, będzie nam wierny do końca swojego życia.

Tagi: wiara,pupil,pies | Mapa strony