Zachowanie psa - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Zachowanie psa

Zwierzęta Psy są to bardzo miłe zwierzęta. Można podzielić je na rasy lub mieszańce. Zachowanie psa nawet najgroźniejszego zależy od wychowania przez właściciela. Pies który jest dobrze traktowany i ma odpowiedniego pana potrafi się odwdzięczyć poprzez swoje zachowanie. Psy potrafią wyczuć charakter człowieka. Do ludzi dobrych psy potrafią się łasić nawet przy pierwszym spotkaniu. Zwierzęta te są najwierniejszymi przyjacielami człowieka. Potrafią wysłuchać największych zwierzeń i nic nikomu nie powiedzieć.

Bernardyn to pies rasy należącej do sekcji psów molosowatych w typie górskim. Skąd ta rasa się wzięła? Otóż pochodzenie tej rasy nie jest do końca znane. Najbardziej powszechną teorią jest ta, która mówi, że Rzymianie przyprowadzili ze sobą z Alp molosy, które to pod wpływem krzyżowania się z rodzimymi rasami a także pod wpływem innych warunków żywieniowych stworzyły nowy gatunek. Bernardyny to bardzo charakterystyczne psy jeśli chodzi o ich budowę. A mianowicie są to bardzo duże i potężne psy. Ich masa jest bardzo duża. Średniej wielkości bernardyn waży od pięćdziesięciu do nawet stu pięćdziesięciu kilogramów. Bernardyny dzieli się na dwa rodzaje. Pierwsze z nich są krótkowłose a drugie długowłose. Pomimo swojej potężnej budowy, bernardyny to bardzo łagodne i spokojne psy. Idealnie nadają się do domu z dziećmi. Charakteryzują się takimi cechami jak lojalność, spokój duże opanowanie. Dodatkowo na tle innych ras wyróżniają się dużą inteligencją. Inną ich zaletą będzie fakt, że dobrze wychowane są niezwykle posłuszne.

Do grupy psów gończych zaliczyć trzeba rasę, która nosi nazwę Dalmatyńczyk. Większości z nas rasa ta kojarzy się przede wszystkim z sławnym na cały świat filmem Walta Disneya " 101 Dalmatyńczyków". Psy te żyją średnie około dziesięciu do dwunastu lat. Charakteryzują się tym, że bardzo gubią sierść. I dlatego też w czasie linienia, czyli wiosną i latem, należy czesać włos Dalmatynczyka codziennie przez około dziesięć minut. Tylko taka pielęgnacja da nam gwarancję, że pies będzie wyglądał schludnie i ładnie. Z natury pies ten jest łagodny, niezwykle przyjacielski i inteligentny. Inne cechy, które dobrze określają tą rasę to przede wszystkim zrównoważenie i odwaga. Pies ten idealnie nadaje się do domu, gdzie są dzieci. Dzieje się tak dlatego, że jest to rasa niezwykle towarzyska i bardzo szybko przywiązuje się do członków rodziny. A co możemy powiedzieć o jego umaszczeniu? Otóż jest ono bardzo charakterystyczne. A mianowicie umaszczenie jest białe z czarnymi lub wątrobianobrązowymi cętkami. Szczenięta natomiast rodzą się białe i dopiero po upływie około dwóch tygodni na ich ciele pojawiają się cętki.

Tagi: rasa,człowiek,pies | Mapa strony