Żółwie są gadami - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Żółwie są gadami

Zwierzęta Żółwie są gadami i mamy kilka ich gatunków są żółwie wodne lądowe a także wodno-lądowe. W domu przetrzymujemy różne zwierzaki koty, psy, chomiki, ptaki, ryby lecz żółw jest jednym z rzadszych zwierząt przetrzymywanych w domu, lecz ma swoich miłośników nie potrzebuje szczególnej opieki przetrzymujemy go w akwariach w zależności od tego czy jest wodny czy nie to zalewany trochę wody. Najczęściej w domu chowamy żółwie ozdobne, żółwie domowe ozdobne pochodzą z środkowej części Ameryki Północnej ich ulubionym pokarmem jest sałata i ogórki. Niestety w domu nie da się stworzyć im warunków jakie miały by na wolności ale możemy się postarać i zbliżyć je im wystarczy nalać do akwarium wody ale pamiętajmy o zostawieni miejsca, gdzie nie będzie wody bowiem żółw musi mieć miejsce do wypoczynku dobrze jeśli akwarium jest szklane a nie z tworzyw sztucznych ważne jest też abyśmy zakupili sprzęty, które uprzyjemnią mu życie np. lampy dzięki którym będzie się dogrzewał, przydadzą się grzałki akwarystyczne i filtry wodne.

Aby szeroko rozumiana współpraca między człowiekiem a zwierzęciem mogła się poprawnie układać i aby obie strony były zadowolone, a nawet można by rzec, że szczęśliwe trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach wspólnego życia. Po pierwsze aby zwierze i właściciel mieli komfort polegający na tym, że każdy ma określone miejsce w domu, należy zapewnić zwierzęciu jeden kącik do spania odpowiednio oczywiście urządzony. Miski na picie i jedzenie też powinny się znajdować w konkretnym miejscu i nie powinno się go zmieniać, ponieważ takie stałe miejsca na konkretne rzeczy i na przykład stałe pory spacerów dają zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa. Jeśli ma się malutkie zwierzątko powinno się mu zapewnić wygodną i przestronną klatkę, gdzie również w jednym miejscu będą znajdowały się pojemniki na jedzenie i picie, a do tego aby zwierze raz na jakiś czas mogło wyładować zgromadzoną w nim energię, należy raz na jakiś czas zwierzę z klatki wypuścić, aby mogło pobiegać lub ewentualnie polatać, jeśli jest to ptak

Polacy najchętniej trzymają w swoich domach psy. Często narzekamy, że za dużo przy nich roboty i jest to bardzo niewdzięczne zajęcie, że dużo czasu zajmuje nam nauka psa podstawowych zachowań i zachowywania czystości, to i tak najchętniej zapraszamy do swoich domów psy. Można je łatwo nauczyć tego, czego od nich oczekujemy, świetnie pilnują domu, gdy nas nie ma, zwłaszcza, gdy nauczymy je agresywnie szczekać. Ponadto, są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Nigdy nas nie opuszczą. Pies zazwyczaj jest w rodzinie bardzo długo, poznaje więc większość jej członków i uczy się rozpoznawać swoich i obcych. Trochę rzadziej decydujemy się na koty, ponieważ boimy się tego, że nas kiedyś zaatakują. Właściwie psy też są do tego zdolne, ale jakoś bardziej boimy się kotów. Trzymamy także chomiki, świnki morskie i rybki oraz żółwie. Hodowle pająków, jaszczurek, węży czy białych myszek są niezwykle rzadkie, a dla niektórych jest to wprost odrażające zajęcie.

Tagi: jedzenie,zwierzę,zajęcie | Mapa strony