Żółwie - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Żółwie

Zwierzęta Żółwie to jedne z najstarszych zwierząt, mają swoją długą historię i bardzo długo żyją. Jest to gad, o spłaszczonej skorupie, jego długość dochodzi nawet do 2 metrów, ale te domowe są znacznie mniejsze. Żółwie mogą żyć w lądzie jak i w wodzie, hodowane są w domach, w akwariach, lub chodzą sobie w żółwim tempie po domu. Znane jest przysłowie " chodzić jak w żółwim tempie" oznacza, że ktoś jest bardzo powolny, monotonnie się porusza i wykonuje czynności, jest śpiący i ledwo żyjący. Żyją głównie w klimacie ciepłym, mogą być błotne lub morskie. Jeśli są wodne trzymane w akwarium, powinny mieć jakieś kamienie, po których mogą się wspinać. Żywią się specjalną karmą, do kupienia w każdym sklepie zoologicznym. Ciało ich jest pokryte pancerzem kostnym, które przypominają rogowe płytki. Mają cztery łapki i główkę, którą mogą schować w swoim pancerzu. Mogą się żywić liśćmi sałaty. W bajkach również są umieszczane motywy żółwia, chociażby żółw Franklin, znany dzieciom z wieczorynek. Żółwie mają ciemno zieloną barwę, podchodzącą pod brąz.

Potrzeba posiadania zwierząt znacznie częściej ujawnia się wśród ludzi, którzy są samotni aniżeli wśród tych, którzy posiadają rodziny. Nie ma właściwie żadnego powodu, żeby się takiemu stanowi rzeczy dziwić, bo ludzie, którzy posiadają rodzinę, mają często bardzo dużo różnorodnych zajęć i zwierzęta domowe byłby dla nich prawdopodobnie tylko jednym z wielu, ale kolejnym problemem czy uciążliwym elementem. Niestety ale taka jest prawda, zwierzęta domowe zresztą nie nadają się do tego, by znajdować się w rękach każdego. Tak czy inaczej, zwierzęta domowe zauważa się głównie wśród ludzi, którzy tej rodziny nie mają, którzy wracając z pracy do domu nie widzą nikogo, kto mógłby ucieszyć ich swoim towarzystwem, a znajomi, których posiadają, przecież nie mogą zastąpić im towarzystwa takiego, jakie fundowałaby im rodzina. Tacy ludzie muszą walczyć z samotnością, a jak można zrobić to lepiej, niż poprzez zwierzęta domowe? Zwierzęta zresztą bardzo często są o wiele lepsze niż ludzie, dlatego niektórzy po prostu wolą ich towarzystwo, bowiem uważają, że nic nie jest w stanie ich zastąpić.

Może warto zainwestować w kulę ze złotą rybką, a nuż spełni nasze trzy życzenia. Każdy z nas odpoczywa w inny sposób. Dla wielu relaks po ciężkim dniu jest nieodłączną częścią życia. A co może nas relaksową bardziej niż spokojny ruch kolorowych rybek. W dodatku każdy miłośnik rybek potwierdzi ten fakt - rybki akwariowe to sama przyjemność. Ale jak rozpocząć naszą przygodę z rybkami? Najlepiej od fachowej porady. Może to być artykuł w gazecie, strona internetowa z poradami albo po prostu wizyta w sklepie zoologicznym i rozmowa ze sprzedawcą, który na pewno doradzi co wybrać. Musimy wziąć po uwagę nasze możliwości. Po pierwsze możliwości lokalowe, czyli to ile miejsca możemy przeznaczyć na akwarium. Bo miejsce musi być odpowiednio naświetlone. Następnie to ile czasu chcemy przeznaczać na zajmowanie się rybkami. Bo z przyjemnością patrzenia związane są też pewne obowiązki jak karmienie, zmiana wody, czy też czyszczenie akwarium. Należy także odpowiednio dobrać rybki, które będziemy hodować. Dlatego tak ważne jest zasięgnięcie fachowej porady, aby później cieszyć się z pływających rybek.

Tagi: dom,opieka,porada | Mapa strony