Zwierzęta - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 


Zwierzęta

Zwierzęta Zwierzęta domowe to takie, które trzymamy w domu opiekujemy się nimi pielęgnujemy je i troszczymy się o nie nazywają się domowe ponieważ człowiek trzyma je dla zaspokojenia własnych potrzeb emocjonalnych, często zdarza się że ludzie kupują sobie zwierzęta po to aby zaspokoić sobie brak osoby bliskiej np. młode kobiety kiedy nie mogą mieć dzieci. W domu możemy trzymać różne zwierzęta np. koty, psy, świnki morskie, a także myszy szczury węże choć nie są zwierzętami domowymi. Posiadanie zwierzęcia to duża odpowiedzialność każdy kto posiada zwierzę powinien się nim troszczyć najlepiej jak tylko może. Często zdarza się tak że rodzice kupują zwierzęta małym dzieciom aby nauczyć je odpowiedzialności za drugie życie. Pamiętajmy pies i kot są określane najlepszymi przyjaciółmi człowieka zawsze możemy je przytulić pogłaskać a kiedy zachorują martwimy się i przeżywamy ich choroby jak chorobę członka rodziny. Pamiętajmy jeśli chcemy mieć kogoś do kogo można się przytulic a nawet wyżalić to zwierzę domowe jest to tego idealne.

Posiadanie w domu jakiegokolwiek zwierzęcia wiąże się przeważnie z dużą ilością radości i śmiechu, ale także i niestety z pewnymi obowiązkami. Obowiązki te są różne w zależności od tego jakie zwierzę się posiada, ponieważ każdy rodzaj i nawet każda rasa konkretnego zwierzęcia wymaga odpowiedniej pielęgnacji i należytej uwagi, jaką trzeba zwierzęciu poświęcić. Właśnie z tego powodu, przed tym jak ktoś się zdecyduje już na kupno zwierzaka, powinien najpierw zaczerpnąć jak największą ilość informacji na temat konkretnego gatunku i także na temat konkretnej rasy, aby jeszcze przez kupnem go wiedzieć, jak się nim zajmować, jakie choroby najczęściej się takiego zwierzaka chwytają, czym zwierzę żywić i w jaki sposób je w domu przechowywać, aby móc ewentualnie jeszcze przed pójściem do sklepu zoologicznego zmieni decyzję, lub ją w jakiś sposób zmodyfikować. Aby zaczerpnąć tych wszystkich informacji, można udać się do lekarza weterynarii i go wypytać lub ewentualnie wypożyczyć jakąś książkę, czy poszukać informacji o zwierzęciu w Internecie.

Kiedyś ludzie żyli w otoczeniu zwierząt. Udomawiali wszystko, co się dało. Pozostałością po tych procesach są oczywiście dzisiejsze zwierzęta domowe. Na wsiach, do dzisiaj w niektórych domach i gospodarstwach hoduje się zwierzęta. Są to kury, krowy, niekiedy koń czy gęsi. Na każdym podwórku spotkamy też psy i koty. Są one hodowane głównie ze względów praktycznych. Kury znoszą jajka, a krowa daje mleko, wobec czego mamy coś, co można spożyć, a to jest najważniejsze. Dzisiaj, gdy mieszkamy w mieście, często zastanawiamy się po co nam właściwie zwierzęta w domu. Nie myślimy oczywiście o kurach czy krowach, w grę wchodzi pies albo kot. Nie jesteśmy już tak zżyci ze zwierzętami, jak nasi przodkowie. Ale pamiętajmy, że zwierzęta warto mieć w swoim mieszkaniu. Pies to świetny ochroniarz. Jest też wiernym przyjacielem. Nie zapominajmy też, że zwierzęta przynoszą wiele radości i nam i naszym dzieciom. Są to korzyści, których nie da się zmierzyć, ale ich istnienie jest niepodważalne.

Tagi: radość,zwierzę,choroba | Mapa strony