Pieski - Najdziwniejsze zwierzęta świata | AutBar
1 2
 

Pieski

Zwierzęta Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. I tak jest w rzeczywistości, pies to zwierzę, które nie zostawi człowieka w potrzebie, kiedy długo nie widzi swojego właściciela tęskni, brakuj mu go. Psy to zwierzęta, które najczęściej goszczą w domowych ogniskach. O każde zwierzę trzeba dbać, również psy wymagają opieki. W miastach, kiedy ktoś mieszka w bloku, musi wychodzić z psem na spacer, aby mógł się załatwić, trzeba pamiętać również o regularnym karmieniu, szczotkowaniu psa, obcinania mu pazurów, należy zadbać, aby nie miał pcheł gdyż przebywa z domownikami, czyścić zęby, odwiedzać weterynarza, dokonywać szczepień. Ważne jest, aby zadbać o zdrowie psa, gdyż przebywa z małymi dziećmi, dziećmi bliskim kontakcie. Zwierzę w domu, to duża odpowiedzialność, jeśli dziecko o nie prosi warto się zgodzić, jeśli zapewni, że będzie o nie dbać. To pozwoli na rozwój jego odpowiedzialności, poczuje, że jest ważne i ma ważne zadanie do spełnienia. Może się wykazać, ważne jest, aby nie zaniedbywał obowiązków szkolnych.

Dla wielu ludzi dom, to miejsce, w którym mogą się odprężyć, zapomnieć o troskach codziennego życia i przede wszystkim oderwać się od pracy, która bardzo często przynoszona jest do domu, a wraz z nią wszelkie problemy i złe samopoczucie. W domu najczęściej czeka rodzina, która powinna być dla nas najważniejsze i dzięki której tak naprawdę mamy siłę po to, aby następnego dnia wstać i zmierzyć się z czasami niemiłą rzeczywistością. Jednak bywa, że wstajemy z ochotą, bowiem życie jest piękne, potrafimy skorzystać z niego w całej okazałości, a rodzina jeszcze bardziej powoduje, że czujemy się szczęśliwi, żyjąc w swoim ukochanym domu. Czasami jednak, w domu czegoś brakuje. Bez względu na to, czy ktoś żyje i mieszka sam, czy mieszka z rodziną, która jest bardzo kochająca, potrzebne jest nam innego rodzaju towarzystwo., Często związane jest to z przyzwyczajeniami z dzieciństwa, które dają nam znać, iż w naszym domu powinno być coś jeszcze, co sprawia, że wracamy do niego z jeszcze większą przyjemnością.

Jak wyglądałoby nasze życie bez ulubionego zwierzaka, który towarzyszy nam w domu. Brak jest statystyk na temat tego ile osób ma już swojego zwierzaka w domu. Ale jest to ogromna rzesza ludzi. Jedni decydują się na towarzysza w samotności. Zwierzaka z którym będą mogli zwierzyć się, przelać na niego swoje smutki, przytulić się w czasie łzawego filmu lub w samotny wieczór, zwierzaka który wypełni pustkę w naszym życiu. Jeszcze inni pragną towarzysza zabaw, psa który wyciągnie ich z domu na długi spacer, może będzie towarzyszem podczas joggingu, albo motywacją do zdrowszego trybu życia. Ktoś może przy zwierzętach się relaksować - cóż może nas uspokajać tak jak ławica pięknych, kolorowych rybek pływających w ogromnym akwarium, a może jedna złota rybka w kuli, która może kiedyś spełni nasze marzenie. A może przeszkadza nam cisza w mieszkaniu i chcemy wypełnić ją trelem kanarka albo świergotem papużek. A może pociąga nas egzotyka? Każdy ma inne preferencje, ale jedno jest pewne - potrzebujemy towarzysza, a nikt nie będzie nas kochał tak jak wierni i oddani domowi pupile.

Tagi: spacer,dziecko,życie | Mapa strony